Wielka mistrzyni męczyła się na otwarcie. Paula Badosa bez awansu

Już pierwsza rywalka sprawiła Czeszce Petrze Kvitovej spore problemy w turnieju WTA 500 w Ostrawie. Odpadła Hiszpanka Paula Badosa.

Petra Kvitova Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Petra Kvitova
W środę w Ostrawie trzy tenisistki awansowały do ćwierćfinału, w tym dwie wielkoszlemowe mistrzynie. Do Igi Świątek dołączyła Petra Kvitova (WTA 10). Dwukrotna triumfatorka Wimbledonu nie miała łatwego otwarcia turnieju. Pokonała 6:1, 6:7(4), 6:3 Anastazję Potapową (WTA 92). Rosjanka z 1:6, 2:4 doprowadziła do trzeciego seta. W nim zdobyła przełamanie na 2:1, ale pięć z sześciu kolejnych gemów padło łupem Czeszki.

W trwającym dwie godziny i pięć minut meczu Kvitova obroniła sześć z ośmiu break pointów i wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. Kolejną rywalką Czeszki będzie Alison Riske (WTA 32) lub Szwajcarka Jil Teichmann. Amerykanka w środę w I rundzie zwyciężyła 6:4, 1:6, 6:4 Fionę Ferro (WTA 85). Francuzka w pierwszym secie od 4:2 straciła cztery gemy z rzędu, a w trzecim roztrwoniła prowadzenie 3:1.

W ćwierćfinale nie wystąpi Paula Badosa (WTA 27), która przegrała 3:6, 4:6 z Anett Kontaveit (WTA 30). W ciągu 77 minut Estonka wywalczyła 26 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła trzy z czterech break pointów i zaliczyła trzy przełamania. Kolejną jej rywalką będzie inna Hiszpanka Sara Sorribes lub Szwajcarka Belinda Bencić.

Do II rundy awansowała Jelena Ostapenko (WTA 29), która w 66 minut wygrała 6:4, 6:0 z Anną Blinkową (WTA 126). Łotyszka dwa razy straciła serwis, a sama zamieniła na przełamanie sześć z 10 okazji. Następną przeciwniczką mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 będzie Greczynka Maria Sakkari.

J&T Banka Ostrava Open, Ostrawa (Czechy)

Jelena Ostapenko (Łotwa, WC) - Anna Blinkowa (Rosja, LL) 6:4, 6:0

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Petra Kvitova awansuje do półfinału turnieju w Ostrawie?