Demonstracja siły Tunezyjki. Elina Switolina poznała rywalkę

Tunezyjka Ons Jabeur w 46 minut rozbiła Tajwankę Su-Wei Hsieh w turnieju WTA 500 w Chicago. Pierwszą rywalkę poznała Ukrainka Elina Switolina.

Ons Jabeur Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Ons Jabeur
Ons Jabeur (WTA 16) do rywalizacji w Chicago przystąpiła od II rundy, bo miała wolny los. Rozstawiona z numerem szóstym Tunezyjka trafiła na Su-Wei Hsieh (WTA 97), która na początek wyeliminowała Kim Clijsters. Ćwierćfinalistka Australian Open 2020 i Wimbledonu 2021 zdobyła 55 z 78 punktów (70,5 proc.) i w 46 minut rozbiła Tajwankę 6:1, 6:0. O ćwierćfinał Jabeur zagra z Jessicą Pegulą lub Andreą Petković.

Najwyżej rozstawiona Elina Switolina zmierzy się z Amandą Anisimovą (WTA 82), która zwyciężyła 6:0, 5:7, 6:4 Viktoriję Golubić (WTA 46). W drugim secie Amerykanka z 0:3 wyszła na 5:4 i serwowała, ale straciła trzy kolejne gemy. W trzeciej partii prowadziła już 5:1, ale nie uniknęła zawahania. Przy 5:4 wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

Oprócz Jabeur w III rundzie są już także Garbine Muguruza (WTA 9), Elise Mertens (WTA 18) i Danielle Collins (WTA 28). Hiszpanka wykorzystała cztery z siedmiu break pointów i w półtorej godziny pokonała 6:4, 6:4 Ann Li (WTA 71). Belgijka zamieniła na przełamanie cztery z pięciu szans oraz zdobyła 21 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu i w 65 minut wygrała 6:1, 6:3 z Dajaną Jastremską (WTA 72). Collins w pierwszym secie roztrwoniła prowadzenie 3:0, a w trzeciej partii wróciła z 3:5 i zwyciężyła 4:6, 6:3, 7:5 Misaki Doi (WTA 111).

Jil Teichmann (WTA 38) pokonała 7:6(3), 7:5 Kaię Kanepi (WTA 66). Szwajcarka dwa razy trwoniła prowadzenie. Pierwszego seta zakończyła dopiero w tie breaka, choć miała gigantyczną przewagę (5:0). W drugiej partii od 4:2 straciła trzy gemy, by zdobyć trzy kolejne. W II rundzie będzie rywalką Magdy Linette.

Wiktoria Azarenka (WTA 34) w 61 minut rozbiła 6:2, 6:1 Shuai Zhang (WTA 49). Białorusinka wykorzystała siedem z 10 break pointów. Taki sam wynik padł w meczu Tamara Zidansek (WTA 33) ze Sloane Stephens (WTA 63). Górą była Słowenka, która w ciągu 73 minut zniwelowała osiem break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Anett Kontaveit (WTA 23) wróciła z 1:3 w drugim secie i pokonała 6:4, 6:3 Madison Brengle (WTA 87). Camila Giorgi (WTA 37) popełniła 12 podwójnych błędów i przegrała 4:6, 2:6 z Eleną-Gabrielą Ruse (WTA 98).

Chicago Fall Tennis Classic, Chicago (USA)

Tereza Martincova (Czechy) - Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia) 6:3, 7:5
Harriet Dart (Wielka Brytania, LL) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia, Q) 6:1, 3:6, 6:1
Hailey Baptiste (USA, WC) - Jasmine Paolini (Włochy) 7:5, 6:3

W środę pięć meczów z udziałem Polaków. Hubert Hurkacz zadebiutuje w San Diego (transmisja)
Gwiazdy rezygnują z turnieju w Indian Wells. Jest decyzja liderki rankingu

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Ons Jabeur awansuje do ćwierćfinału turnieju w Chicago?