Serbski mecz wyłoni rywala dla Kamila Majchrzaka w Sofii. Finalista z Nur-Sułtanu zaczął od zwycięstwa

Filip Krajinović w dwóch setach pokonał Aleksandara Łazarowa i w II rundzie turnieju ATP 250 w Sofii zmierzy się z Laslo Djere. Zwycięzca tego meczu będzie ćwierćfinałowym rywalem Kamila Majchrzaka. W środę wygrał też m.in. James Duckworth.

Marcin Motyka
Filip Krajinović PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Filip Krajinović
Filip Krajinović w bardzo dobrym stylu rozpoczął rywalizację w turnieju ATP w Sofii. W środowym meczu I rundy rozstawiony z numerem piątym Serb nie dał szans posiadaczowi dzikiej karty, Aleksandarowi Łazarowowi. Krajinović ani razu nie oddał podania, sam uzyskał pięć przełamań i w nieco ponad godzinę zwyciężył 6:0, 6:3

W II rundzie Serb zmierzy się z rodakiem, Laslo Djere. Ten mecz wyłoni rywala w ćwierćfinale dla Kamila Majchrzaka. Polak wszedł do turnieju jako "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji i w środę poradził sobie z Dimitarem Kuzmanowem.

Oprócz Majchrzaka, w ćwierćfinale zameldował się już również Gianluca Mager. Włoch pokonał 7:6(3), 6:3 Miomira Kecmanovicia, zapisując na swoim koncie 11 asów i trzy przełamania.

Inauguracyjnym przeciwnikiem rozstawionego z numerem drugim Gaela Monfilsa został Ilja Iwaszka. Białorusin w ciągu 94 minut zaserwował osiem asów, wykorzystał cztery z 11 szans na przełamania i pokonał 6:4, 6:3 Pablo Andujara.

James Duckworth, zeszłotygodniowy finalista z Nur-Sułtanu, rywalizację w Sofii rozpoczął od zwycięstwa 3:6, 6:3, 6:4 nad Emilem Ruusuvuorim. Kolejnym rywalem Australijczyka będzie Benoit Paire. Z kolei John Millman, turniejowa "ósemka", w II rundzie zagra z Ilją Marczenko. Ukrainiec w meczu kwalifikantów okazał się lepszy od Andreasa Seppiego.

Ilja Marczenko (Ukraina, Q) - Andreas Seppi (Włochy, Q) 6:4, 6:2

Prestiżowy turniej bez lidera rankingu. Rekord musi zaczekać do marca ZOBACZ WIDEO: To jedna z najpiękniejszych WAGs świata. Tym wideo podbija internet
Kto będzie rywalem Kamila Majchrzaka w ćwierćfinale?