Kazaszka bezwzględna w trzecim secie. Belgijka wciąż w grze o tytuł

Kazaszka Julia Putincewa była bezlitosna dla Rosjanki Anastazji Gasanowej w trzecim secie. W walce o tytuł w Nur-Sułtanie (WTA 250) pozostaje Belgijka Alison van Uytvanck.

Julia Putincewa Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Julia Putincewa
W Nur-Sułtanie najwyżej rozstawioną tenisistką jest Julia Putincewa (WTA 47). W poprzednich dwóch rundach Kazaszka nie straciła seta. W ćwierćfinale pokonała 6:3, 4:6, 6:0 Anastazję Gasanową (WTA 160). W pierwszym gemie trzeciej partii reprezentantce gospodarzy groziła strata podania, ale obroniła break pointa. Ostatecznie oddała w nim rywalce zaledwie dziewięć punktów.

W trwającym dwie godziny i 39 minut meczu Gasanowa popełniła 13 podwójnych błędów. Putincewa obroniła osiem z 12 break pointów, a sama wykorzystała osiem z 18 szans na przełamanie. Kazaszka osiągnęła trzeci półfinał w 2021 roku, po Budapeszcie i Portorożu.

Kolejną rywalką Putincewej będzie Rebecca Peterson (WTA 86), która zwyciężyła 6:4, 6:7(7), 6:4 Anastazję Potapową (WTA 80) po dwóch godzinach i 56 minutach. Rosjanka doprowadziła do trzeciej partii ze stanu 4:6, 1:3 i po obronie piłki meczowej w tie breaku. W niej nie wykorzystała prowadzenia 3:0. W spotkaniu miało miejsce 12 przełamań, z czego siedem dla Szwedki.

Alison van Uytvanck (WTA 89) wygrała 6:4, 6:4 z Warwarą Graczewą (WTA 88). Belgijka zdobyła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Awansowała do pierwszego półfinału w głównym cyklu od marca 2020 roku (Lyon).

O finał van Uytvanck zmierzy się z Jaqueline Cristian (WTA 126), która pokonała 6:4, 6:3 Aleksandrę Krunić (WTA 166). W ciągu 80 minut Rumunka zamieniła na przełamanie trzy z siedmiu okazji. Będzie to jej pierwszy singlowy półfinał w WTA Tour.