Ukrainka bez strat. Trwa kapitalny marsz Japonki, a hitu nie było

Ukrainka Elina Switolina wygrała drugi mecz w turnieju WTA 500 w Chicago. Nie doszło do hitowo zapowiadającego się starcia Białorusinki Wiktorii Azarenki z Hiszpanką Garbine Muguruzą.

Elina Switolina PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Elina Switolina
W Chicago wyłonione zostały ćwierćfinalistki. Najwyżej rozstawiona Elina Switolina (WTA 6) pokonała 6:3, 6:3 Elenę-Gabrielę Ruse (WTA 98). W ciągu godziny i 48 minut Ukrainka zdobyła 25 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała cztery z 16 szans na przełamanie.

W ćwierćfinale Switolina zmierzy się z Ons Jabeur (WTA 16), która w 94 minuty zwyciężyła 1:6, 6:2, 6:3 Jessicę Pegulę (WTA 24). Tunezyjka na przełamanie zamieniła cztery z pięciu okazji. Belinda Bencić (WTA 12) wygrała 6:2, 7:6(5) z Terezą Martincovą (WTA 53). W drugim secie Szwajcarka obroniła dwie piłki setowe przy stanie 5:6, 0-40.

Jelena Rybakina (WTA 17) pokonała 7:6(4), 7:5 Weronikę Kudermetową (WTA 31). W trwającym dwie godziny spotkaniu Kazaszka zaserwowała dziewięć asów, a jej rywalka miała ich 10. Zniwelowała siedem z 10 break pointów i zaliczyła cztery przełamania.

W ćwierćfinale jest debiutująca w WTA Tour Mai Hontama (WTA 200). Po przejściu kwalifikacji w I rundzie łatwo poradziła sobie z Caroline Garcią. Jej kolejną rywalką miała być Anett Kontaveit, ale Estonka wycofała się. W 1/8 finału Japonka wykorzystała sześć z 14 break pointów i pokonała 6:4, 6:7(1), 6:1 Shelby Rogers (WTA 43).

W III rundzie miało dojść do starcia wielkoszlemowych mistrzyń i byłych liderek rankingu. Nie odbyło się jednak, bo Wiktoria Azarenka (WTA 34) wycofała się. Bez gry w ćwierćfinale znalazła się Garbine Muguruza (nr 9). Następną przeciwniczką Hiszpanki będzie Hontama.

Chicago Fall Tennis Classic, Chicago (USA)