Bill Gates na meczu Świątek. Błyskawiczna reakcja Polki

Bill Gates z trybun podziwiał świetny występ Igi Świątek w Indian Wells. Polka zmiażdżyła Weronikę Kudermetową. Tenisistka dodała później wpis w sieci, w którym skomentowała obecność wyjątkowego gościa.

Karol Wasiek
Iga Świątek Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Iga Świątek
W niedzielę Iga Świątek nie marnowała czasu na korcie i błyskawicznie odprawiła Weronikę Kudermetową. Rosjanka ugrała tylko gema w meczu z Polką, która w swoim debiucie w głównej drabince zawodów BNP Paribas Open bez straty seta zameldowała się w IV rundzie.

Nasza tenisistka idzie jak burza. Być może w ostatnim meczu uskrzydliła ją obecność na trybunach... Billa Gatesa.

66-latek od lat znajduje się na liście najbogatszych ludzi na świecie. W ostatnim zestawieniu "Forbesa" zajął czwarte miejsce. Jego majątek szacuje się na kwotę około 125 mld dolarów!

Gates jest wielkim fanem tenisa, w przeszłości rozegrał m.in. pokazowy mecz u boku Rogera Federera. Gdy ma okazję, to z bliska obserwuje najlepszych tenisistów w akcji.

Konto WTA na Twitterze pokazało nagranie, jak Gates przygląda się zagraniom Świątek w trakcie meczu z Weronikę Kudermetową. Tenisistka dodała później wpis w sieci, w którym skomentowała obecność wyjątkowego gościa. To mistrzowska reakcja!

"Cóż... myślę, że jestem lepsza w tenisie niż w Excelu. Mam nadzieję, że podobał Ci się mecz" - napisała.

Świątek poznała już kolejną przeciwniczkę. Jelena Ostapenko w trzech setach pokonała Kazaszkę Julię Putincewą 6:3, 2:6, 6:3 i awansowała do 1/8 finału. To właśnie oznaczona 24. numerem Łotyszka będzie wtorkową rywalką Polki w słonecznej Kalifornii.