Casper Ruud i Diego Schwartzman wygrali trudne batalie. Norweg kontynuuje serię zwycięstw

Casper Ruud pokonał Lloyda Harrisa i odniósł dziewiąte zwycięstwo z rzędu, ale na wygraną musiał pracować przez prawie trzy godziny. W IV rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells Norweg zmierzy się z Diego Schwartzmanem.

Marcin Motyka
Casper Ruud Getty Images / John Cordes/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Casper Ruud
Casper Ruud nie zwalnia tempa. Po tym, jak pomógł reprezentacji narodowej w zwycięstwie nad Uzbekistanem w Pucharze Davisa oraz triumfował w imprezie w San Diego, w poniedziałek awansował do IV rundy turnieju ATP Masters 1000. Odniósł tym samym dziewiątą wygraną z rzędu, lecz musiał na nią solidnie zapracować. Aby pokonać 6:7(4), 6:4, 6:4 Lloyda Harrisa, potrzebował spędzić na korcie aż dwie godziny i 51 minut.

- To był bardzo trudny mecz i szczęśliwie udało mi się awansować dalej. Obroniłem wiele piłek na przełamanie i w kluczowych momentach grałem na wyższym poziomie - mówił, cytowany przez atptour.com, Ruud, który w poniedziałek zaserwował dwa asy, ani razu nie oddał podania, wykorzystał dwa z pięciu break pointów i posłał 33 zagrania kończące.

W IV rundzie rozstawiony z numerem szóstym Norweg zmierzy się z Diego Schwartzmanem, z którym w głównym cyklu ma bilans 2-4, ale oba zwycięstwa wywalczył w tym roku. Argentyńczyk, turniejowa "dziesiątka", także ma za sobą trudną batalię. Wygrał z Danielem Evansem 5:7, 6:4, 6:0 po dwóch godzinach i 19 minutach gry.

Do 1/8 finału awansował również Grigor Dimitrow. Bułgar w wygranym 6:3, 6:4 spotkaniu z oznaczonym numerem 16. Reillym Opelką był niesamowicie regularny i konsekwentny. Popełnił zaledwie cztery niewymuszone błędy i ani razu nie dał się przełamać.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 8,359 mln dolarów
poniedziałek, 11 października

III runda gry pojedynczej:

Casper Ruud (Norwegia, 6) - Lloyd Harris (RPA, 26) 6:7(4), 6:4, 6:4
Diego Schwartzman (Argentyna, 11) - Daniel Evans (Wielka Brytania, 18) 5:7, 6:4, 6:0
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 23) - Reilly Opelka (USA, 16) 6:3, 6:4