"Ten mecz powinien zakończyć się remisem". Eksperci zachwyceni spotkaniem Hurkacza z Dimitrowem

Hubert Hurkacz po pasjonującym boju przegrał w ćwierćfinale ATP Masters 1000 w Indian Wells z Grigorem Dimitrowem. Poziomem meczu zachwyceni byli użytkownicy Twittera.

Łukasz Witczyk
Hubert Hurkacz PAP/EPA / EPA/RAY ACEVEDO / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Polak i Bułgar stoczyli trzysetową batalię. Do półfinału awansował Grigor Dimitrow, który pokonał Hurkacza 3:6, 6:4, 7:6(2). W tym spotkaniu było sporo emocji, niesamowitych zagrań czy pogoni za rywalem. Hubert Hurkacz musiał jednak uznać wyższość przeciwnika.

W najważniejszych momentach Dimitrow grał solidniej, był agresywniejszy i podejmował lepsze decyzje. Hurkacz po raz drugi doszedł do ćwierćfinału w Indian Wells. Dwa lata temu na tym etapie zatrzymał go Roger Federer. Dimitrow w ósmym starcie w Kalifornii osiągnął pierwszy półfinał.

Pod wrażeniem poziomu meczu są użytkownicy Twittera. "Grali niemal jak Murray z Federerem" - napisał Marek Deryło z "Gazety Wyborczej".

"Dla takich meczów ogląda się tenis. To było święto tenisa. Święto, choć wynik nie jest dla Huberta korzystny" - dodał Rafał Smoliński z redakcji WP SportoweFakty.

"Ten mecz powinien zakończyć się remisem" - stwierdził Dawid Olejniczak.

Liczba zdobytych punktów przez obu zawodników pokazuje, jak wyrównany był to mecz.

O taktycznych rozwiązaniach obu tenisistów pisano wiele.

"Szczęście w sporcie zawsze wychodzi na zero. Dimitrow przekonał się o tym równie boleśnie, jak Hurkacz w II secie" - napisał Karol Górka.

"Brawa należą się Hubertowi za całą drogę w Indian Wells i szczególnie za walkę w trzecim secie. W kontekście finałów ATP jest dobrze" - stwierdził Dawid Żbik, komentator Eurosportu.