Hubert Hurkacz: To wszystko jest fajne, ale jak się wygrywa mecze

Hubert Hurkacz przegrał w tie-breaku trzeciego seta z Grigorem Dimitrowem w ćwierćfinale Indian Wells. - Wcale nie czułem się faworytem - mówił polski tenisista po meczu.

Dominika Pawlik
Hubert Hurkacz PAP/EPA / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Mecz Huberta Hurkacza z Grigorem Dimitrowem był znakomitym widowiskiem. Sam Dawid Olejniczak stwierdził, że spotkanie to powinno się skończyć... remisem. Do półfinału awansował ostatecznie Bułgar, wygrywając 3:6, 6:4, 7:6(2).

- To, że miałem lepsze statystyki w tie-breakach nic nie znaczyło, bo o takich rzeczach w ogóle się nie myśli. Wcale nie czułem się więc faworytem. Plan był taki, żeby zagrać agresywnie i uzyskać przewagę poprzez wywieranie presji. Niestety tym razem nie wyszło - mówił na pomeczowej konferencji polski tenisista.

Co prawda nie zagra w półfinale imprezy w Kalifornii, ale występ i tak może uznać za bardzo dobry. Wrocławianin awansuje na najwyższe miejsce w karierze, będzie 10. rakietą świata. Co istotne, zbliża się też do udziału w finałach ATP, które zwieńczą sezon.

- To wszystko są fajne rzeczy, ale bardziej fajnie jest kiedy się wygrywa mecze. A mi dziś - mimo iż się starałem - to się nie udało - podsumował.

Przed Hurkaczem teraz powrót do gry w hali w Europie. W planach ma występy w Wiedniu, Paryżu oraz Sztokholmie.

Czy Hubert Hurkacz zdobędzie jeszcze jakiś tytuł w tym sezonie?

Polub Tenis na Facebooku
Komentarze (10)
  • fanka Rożera - official SF Zgłoś komentarz
    Fajny artykuł, Domiś. Fajnie się czyta. Fajnego wikendu, Domiś.
    • Mossad Zgłoś komentarz
      W tenisie nie da sie wygrywac wszystkich meczy.
      • emcanu Zgłoś komentarz
        Nie wiem, czy u Huberta jest to standardem i czy robił to przez cały mecz (oglądałem od trzeciego seta), ale on dosłownie co akcję chodził po ręcznik. Nie tylko po długich wymianach,
        Czytaj całość
        ale także po zaserwowania asa :) Poszedł, wytarł się, wrócił, zaserwował asa i znowu poszedł ;P No ludzie! Aż z podziwem patrzyłem na Grigora, że cierpliwie to znosił :) Oczywiście Hubert mieścił się w regulaminowym czasie, ale głównie za sprawą sędziego, który odwlekał wywoływanie wyniku, chyba tylko po to, żeby dać naszemu ten czas na te ciągłe spacery ;P A jeszcze Hubert się włóczył po tym korcie, jak stonoga ;) No ale to wszystko oczywiście wina pandemii, że muszą się samemu obsługiwać. Tylko że niektórzy trochę to nadwykorzystują i kogoś mniej cierpliwego od Grigora pewnie by szlag trafił z takim Hurkaczem ;P
        • Ksawery Darnowski Zgłoś komentarz
          "- To, że miałem lepsze statystyki w tie-breakach nic nie znaczyło, bo o takich rzeczach w ogóle się nie myśli". Pozostałe statystyki były na niekorzyść Hurkacza.
          Zawłaszcza liczba błędów niewymuszonych, których miał mnóstwo, dwa razy więcej niż Bułgar. Prowadził natomiast w liczbie asów serwisowych. Tylko co komu po asach, skoro przegrywa swój serwis trzykrotnie. Od początku drugiego seta ciągle musiał odrabiać straty i gonić rywala. Nie był w stanie choćby jeden raz wyjść na prowadzenie. Natomiast komentator odleciał zupełnie podczas meczu, gdyż z jego słów wynikało, że Polak jest dużo lepszy i za chwile wygra to spotkanie.