Mówi o tym cały świat. Piękne zachowanie rywala Hurkacza (wideo)

Ważyły się losy drugiego seta, ale myślał nie tylko o sobie. Furorę w sieci robi gest, na jaki Gregor Dimitrow zdecydował się wobec dziewczyny podającej piłki.

Szymon Łożyński
Dimitrow podaje piłkę dziewczynie Twitter / BNPPARIBASOPEN / Dimitrow podaje piłkę dziewczynie
Działo się w ćwierćfinale turnieju ATP Indian Wells pomiędzy Hubertem Hurkaczem i Grigorem Dimitrowem. Pierwszego seta wygrał Polak 6:3. Bułgar musiał triumfować w drugiej partii, by pozostać w meczu.

W decydującym momencie tej odsłony, gdy Bułgar serwował na wygranie 6:4, emocje były ogromne. Mimo to Dimitrow potrafił zachować się z klasą. Zauważył, że dziewczyna, która w czwartkowym meczu odpowiadała za podawanie piłek, miała problem z wyciągnięciem piłki spod bandy.

Bułgar natychmiast podszedł do dziewczyny i osobiście wyjął piłkę. "Kiedy potrzebujesz pomocnej dłoni, Grigor Dimitrow jest na miejscu" - tak zachowanie doświadczonego tenisisty podsumowano na oficjalnym profilu turnieju na Twitterze. Do wpisu dołączono wideo.

Zobaczcie całą sytuację:

Po podaniu piłki Dimitrow szybko ponownie skoncentrował się na grze. Wygrał gema i całego seta 6:4. W decydującej partii kibice obserwowali zaciętą walkę. O zwycięstwie w trzecim secie i meczu musiał zadecydować tie-break. Ten przebiegał pod dyktando Grigora Dimitrowa, który wygrał 7-2 i cały pojedynek 2:1.