Wieczór w Wiedniu dla faworytów i gospodarzy. Stefanos Tsitsipas wygrał bój na jednoręczne bekhendy

Najwyżej rozstawiony Stefanos Tsitsipas w dwóch setach pokonał Grigora Dimitrowa w I rundzie turnieju ATP 500 w Wiedniu. Do 1/8 finału awansowali też oznaczony numerem drugim Alexander Zverev i reprezentant gospodarzy, Dennis Novak.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
We współczesnym tenisie takie mecze nie zdarzają się często. W I rundzie turnieju ATP w Wiedniu naprzeciw siebie stanęli dwaj tenisiści operujący jednoręcznym bekhendem - Stefanos Tsitsipas i Grigor Dimitrow. Spotkanie nie zawiodło i dostarczyło emocji oraz wielu interesujących zagrań. Lepszy okazał się Grek, który w pierwszej partii obronił trzy setbole i zwyciężył 7:6(6), 6:4.

Tym samym Tsitsipas zrewanżował się Dimitrowowi za zeszłoroczną porażkę w stolicy Austrii. - Grigor jest trudnym rywalem. Poziom naszego meczu był bardzo wysoki. Zbliżyłem się do swojego najlepszego ofensywnego tenisa - mówił po spotkaniu, cytowany przez atptour.

Najwyżej rozstawiony Grek, który w ciągu 101 minut gry zaserwował sześć asów, ani razu nie oddał podania, uzyskał jedno przełamanie i posłał 23 zagrania kończące, w II rundzie zmierzy się z Francesem Tiafoe'em. Amerykański kwalifikant we wtorek pokonał 6:4, 6:4 Dusana Lajovicia.

Bez straty seta do 1/8 finału awansował także oznaczony numerem drugim Alexander Zverev. Niemiec zapisał na swoim koncie 12 asów, cztery breaki oraz 23 uderzenia wygrywające i ograł 6:2, 7:5 Filipa Krajinovicia. Kolejnym rywalem tenisisty z Hamburga będzie Alex de Minaur.

Na koniec drugiego dnia imprezy powody do zadowolenia mieli miejscowi kibice. Zwycięstwo odniósł bowiem jedyny reprezentant gospodarzy, Dennis Novak. Austriak, posiadacz dzikiej karty, po dwóch tie breakach wygrał z kwalifikantem Gianluką Magerem.

Frances Tiafoe (USA, Q) - Dusan Lajović (Serbia) 6:4, 6:4
Dennis Novak (Austria, WC) - Gianluca Mager (Włochy, Q) 7:6(4), 7:6(4)

Andy Murray skomentował mecz z Hubertem Hurkaczem. Na takie zwycięstwo czekał ponad rok