Wielkie emocje w starciu Ukrainek. Magdalena Fręch poznała rywalkę

Ogromnych emocji dostarczyło starcie ukraińskich tenisistek w turnieju WTA 250 w Courmayeur. Kolejną rywalkę poznała Magdalena Fręch.

Ann Li PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Ann Li
W środę w Courmayeur odbyły się cztery mecze II rundy. Największych emocji dostarczyło starcie Ukrainek, w którym Dajana Jastremska (WTA 79) zwyciężyła 6:1, 3:6, 7:5 Katerynę Kozłową (WTA 132). Druga z nich podniosła się po gładko przegranym pierwszym secie. W drugim uzyskała przełamanie na 5:3 i nie oddała przewagi. W trzeciej partii Kozłowa z 3:5 wyrównała na 5:5 i miała trzy break pointy na 6:5. Jastremska obroniła się i jej łupem padły dwa ostatnie gemy. W ćwierćfinale zmierzy się z Włoszką, Jasmine Paolini lub Lucrezia Stefanini.

Ludmiła Samsonowa (WTA 42) wygrała 6:3, 6:3 z Alioną Bolsovą (WTA 175). W drugim secie Rosjanka wróciła ze stanu 0:2, 30-40. W ciągu 72 minut zaserwowała osiem asów i zdobyła 26 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała dwa z trzech break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu okazji.

Alison Riske (WTA 50) uległa 3:6, 6:0, 3:6 Annie Kalinskiej (WTA 114). W trwającym godzinę i 45 minut spotkaniu Amerykanka zaserwowała osiem asów, z czego cztery w pierwszym secie. Obie tenisistki zaliczyły po cztery przełamania. Riske zdobyła o jeden punkt więcej (74-73). W ćwierćfinale dojdzie do starcia Rosjanek, bo rywalką Kalinskiej będzie Samsonowa.

Clara Tauson (WTA 49) pokonała 6:4, 6:1 Giulię Gatto-Monticone (WTA 193). W ciągu 67 minut Dunka posłała siedem asów i zgarnęła 18 z 22 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Spożytkowała pięć z ośmiu break pointów.

W ćwierćfinale przeciwniczką Tauson może być Magdalena Fręch. W czwartek Polkę czeka starcie z Ann Li (WTA 48), która w ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł na Teneryfie. W ostatnim meczu I rundy Amerykanka zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:4 Kamillę Rachimową (WTA 118) po dwóch godzinach i czterech minutach. W całym meczu Li zaserwowała 10 asów i uzyskała cztery przełamania.

Courmayeur Ladies Open, Courmayeur (Włochy)