Dunka lepsza od pogromczyni Magdaleny Fręch. Jednostronne starcie Rosjanek

Dunka Clara Tauson rozprawiła się z pogromczynią Magdaleny Fręch w turnieju WTA 250 w Courmayeur. W starciu Rosjanek Ludmiła Samsonowa rozbiła Annę Kalinską.

Clara Tauson Getty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu: Clara Tauson
W piątek w Courmayeur wyłonione zostały półfinalistki. Clara Tauson (WTA 49) zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:2 Ann Li (WTA 48). W ciągu godziny i 51 minut Dunka zdobyła 32 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Zakończyła serię Amerykanki, która w ubiegłym tygodniu na Teneryfie zdobyła pierwszy tytuł w WTA Tour. W Courmayeur Li wyeliminowała Magdalenę Fręch.

Kolejną rywalką Tauson będzie Ludmiła Samsonowa (WTA 42), która w 57 minut rozbiła 6:1, 6:2 Annę Kalinską (WTA 114). Wyżej notowana Rosjanka zaserwowała dziewięć asów i zgarnęła 18 z 19 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Na przełamanie zamieniła sześć z 11 okazji.

Jasmine Paolini (WTA 56) wygrała 6:4, 7:6(4) z Dajaną Jastremską (WTA 79). W trwającym 94 minuty spotkaniu Włoszka obroniła dwa break pointy i wykorzystała jedną z trzech szans na przełamanie. O jeden punkt więcej zdobyła Ukrainka (70-69).

W półfinale Paolini czeka starcie z Donną Vekić (WTA 97), która w 87 minut pokonała 6:4, 6:4 Xinyu Wang (WTA 110). Chorwatka wywalczyła 28 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Raz została przełamana, a sama spożytkowała trzy z pięciu break pointów.

Courmayeur Ladies Open, Courmayeur (Włochy)