Urszula Radwańska sprawiła niespodziankę. Czekała na to ponad 10 lat!

Urszula Radwańska od sporej niespodzianki rozpoczęła zmagania w halowym turnieju ITF o puli nagród 60 tys. dolarów na kortach twardych w Nantes. Polska tenisistka będzie miała szansę wywalczyć w tym tygodniu powrót do Top 200 rankingu WTA.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
We wtorek na drodze Urszuli Radwańskiej (WTA 204) stanęła Polona Hercog (WTA 127), która została rozstawiona z szóstym numerem. Słowenka była faworytką meczu z krakowianką. Obie panie spotkały się po ponad 10 latach. W 2008 roku Polka przegrała z nią w turnieju ITF w Zagrzebiu, a w sezonie 2011 musiała (po kreczu) uznać jej wyższość w zawodach WTA w Rzymie.

Radwańska nie wygrała wcześniej nawet seta w pojedynku z Hercog. Wszystko zmieniło się we wtorek. Od początku premierowej odsłony nasza reprezentantka naciskała na rywalkę i miała kilka break pointów. Jednak jedyne w partii otwarcia przełamanie nastąpiło dopiero w ósmym gemie. Polka natychmiast wykorzystała pierwszą piłkę setową i zwyciężyła ostatecznie w tej części spotkania 6:3.

Jeszcze więcej walki było w drugiej odsłonie. Hercog straciła podanie w piątym gemie, ale natychmiast odrobiła stratę. Potem Słowenka miała wielką szansę, aby wyjść na prowadzenie, lecz w ósmym gemie zmarnowała trzy kolejne break pointy. Przy stanie po 4 nastąpił zwrot akcji. Radwańska przejęła inicjatywę i to ona uzyskała kluczowe przełamanie. Po zmianie stron wykorzystała trzeciego meczbola i wygrała cały pojedynek po 104 minutach 6:3, 6:4.

Nasza tenisistka awansowała do II rundy halowych zawodów ITF w Nantes i będzie miała kolejną okazję, aby wywalczyć upragniony awans do Top 200 światowej klasyfikacji. Na drodze Radwańskiej do ćwierćfinału stanie w czwartek Francuzka Jessika Ponchet (WTA 208) lub Holenderka Lesley Pattinama Kerkhove (WTA 152).

Engie Open Loire Atlantique, Nantes (Francja)