Kacper Żuk walczył w Eckental. Leworęczny Niemiec był za mocny

Nie udał się Kacprowi Żukowi występ w halowej imprezie ATP Challenger Tour na kortach dywanowych w niemieckiej miejscowości Eckental. Polski tenisista nie miał żadnych szans we wtorkowym meczu I rundy.

Rafał Smoliński
Kacper Żuk Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kacper Żuk
Klasyfikowany obecnie na 163. pozycji w rankingu ATP Kacper Żuk został rozstawiony z ósmym numerem. Jego przeciwnikiem w I rundzie zawodów Challenger Eckental był Maximilian Marterer (ATP 199). W kwietniu Polak pokonał Niemca w drodze po tytuł w challengerze na mączce w Splicie. We wtorek reprezentant naszych zachodnich sąsiadów wziął rewanż na rodzimych kortach dywanowych.

Pojedynek trwał zaledwie 59 minut. O jego losach zdecydowały pojedyncze przełamania. Leworęczny Marterer zdobył je w czwartym gemie pierwszego seta oraz piątym gemie drugiej partii. "Żunio" nie wypracował ani jednego break pointa i przegrał ostatecznie 3:6, 4:6.

22-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego zakończył występ w głównej drabince już na I rundzie. O rankingowe punkty w singlu będzie musiał się więc postarać w przyszłym tygodniu w halowym challengerze w Bratysławie. Natomiast zwycięski Marterer zmierzy się w 1/8 finału z Ramkumarem Ramanathanem z Indii lub Słowakiem Lukasem Lacko.

W Eckental pozostali jeszcze w rywalizacji polscy debliści. Oznaczeni trzecim numerem Szymon Walków i Jan Zieliński zmierzą się w środowym meczu I rundy z Niemcem Julianem Lenzem i Austriakiem Tristanem-Samuelem Weissbornem. Zaledwie kilka dni temu Biało-Czerwoni pokonali ich w ćwierćfinale challengera w niemieckim Ismaningu.