Danił Miedwiediew niczym mur. Rosjanin zagra o obronę tytułu

Broniący tytułu Danił Miedwiediew w dwóch setach pokonał Alexandra Zvereva i będzie rywalem Novaka Djokovicia w finale turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. W sobotę Rosjanin zaimponował przede wszystkim skuteczną grą w defensywie.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Przystępując do półfinału turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu, Alexander Zverev notował serię ośmiu wygranych z rzędu. W sobotę zmierzył się jednak z tenisistą, z którym przegrał trzy ostatnie mecze - Daniłem Miedwiediewem. I znów poniósł porażkę. Tym razem gładką - 2:6, 2:6.

Rozstawiony z numerem czwartym Zverev od początku starał się skracać wymiany i grać ofensywnie. Ta taktyka jednak się nie sprawdzała, bo w ważnych momentach popełniał błędy. Już w piątym gemie po nieudanej akcji serwis-wolej oddał podanie, w siódmym znów został przełamany i w efekcie przegrał pierwszego seta.

Druga partia miała identyczny przebieg. Broniący tytułu Miedwiediew był niczym mur w defensywie, a Zverev nie miał sposobu, jak go przebić. Niemiec znów dwukrotnie, w obu przypadkach po nieskutecznych atakach, został przełamany i tę odsłonę także przegrał 2:6.

Mecz trwał 80 minut. W tym czasie Miedwiediew zaserwował cztery asy, ani razu nie został przełamany, wykorzystał cztery z pięciu break pointów, posłał 14 zagrań kończących i popełnił zaledwie osiem niewymuszonych błędów. Z kolei Zverevowi zapisano sześć asów, 18 uderzeń wygrywających oraz 35 pomyłek własnych.

Dla Miedwiediewa to 21. w karierze finał w głównym cyklu, w tym szósty rangi Masters 1000. Jeśli wygra, zdobędzie 14. trofeum, a piąte w imprezach "1000" oraz obroni tytuł w Paryżu. W zeszłorocznym finale pokonał Zvereva.

W spotkaniu o tytuł, w niedzielę o godz. 15:00, Miedwiediew zagra z najwyżej rozstawionym Novakiem Djokoviciem, z którym ma bilans 4-5. W tym roku dwukrotnie zmierzyli się w wielkoszlemowych finałach. W Australian Open zwyciężył Serb, a w US Open lepszy był Rosjanin.

Rolex Paris Masters, Paryż (Francja)
ATP Masters 1000, kort twardy w hali, pula nagród 2,603 mln euro
sobota, 6 listopada

półfinał gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (Rosja, 2) - Alexander Zverev (Niemcy, 4) 6:2, 6:2

Polska para walczyła o finał w Niemczech. W Hiszpanii i we Włoszech bez sukcesów