US Open: Oudin eliminuje Dementiewą!

W czwartek na kortach Flushing Meadows doszło do wielkiej sensacji. Melanie Oudin (WTA 70) w drugiej rundzie pokonała jedną z faworytek US Open Jelenę Dementiewą (nr 4) 5:7, 6:4, 6:3.

Dementiewa w pierwszym secie wykorzystała wszystkie swoje break pointy (trzy z trzech), sama tracąc własne podanie dwa razy. W drugim secie Oudin prowadziła już 5:2, ale Rosjanka rozpoczęła pogoń. I gdy doszła Amerykankę na 4:5 przegrała własne podanie, a tym samym całego seta.

Trzeciego seta Oudin rozpoczęła od prowadzenia 2:0. Amerykanka zaczęła odczuwać skutki tego morderczego pojedynku obfitującego w bardzo długie wymiany, poprosiła o interwencję medyczną z powodu problemów z lewą nogą. Po powrocie na kort przegrała własne podanie, ale zacisnęła zęby i mimo, że momentami była bliska płaczu nie zeszła z kortu. Niespełna 18-letnia reprezentantka gospodarzy po serii obustronnych przełamań wyszła na prowadzenie 4:2, a następnie po utrzymaniu własnego podania 5:2. W dziewiątym gemie Dementiewa obroniła dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej Oudin popisała się wygrywającym serwisem i sensacja stała się faktem.

Kolejną rywalką Amerykanki będzie zwyciężczyni meczu Maria Szarapowa (Rosja, 29) - Christina McHale (USA).