Wyśmienity mecz francuskiej pary. W finale dojdzie do powtórki z fazy grupowej

Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut wystąpią w meczu o deblowy tytuł w ATP Finals 2021 w Turynie. W sobotnim półfinale Francuzi po znakomitej grze bez straty seta pokonali Marcela Granollersa i Horacio Zeballosa.

Marcin Motyka
Nicolas Mahut (z lewej) i Pierre-Hugues Herbert PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Nicolas Mahut (z lewej) i Pierre-Hugues Herbert
Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut awansowali do półfinału z drugiego miejsca w Grupie Czerwonej. W sobotę zmierzyli się z parą Marcel Granollers / Horacio Zeballos, triumfatorami Grupy Zielonej. Mecz zapowiadał się na wyrównany, ale okazał się popisem Francuzów, którzy po świetnej grze zwyciężyli 6:3, 6:4.

Herbert i Mahut już w drugim gemie wyszli na prowadzenie z przełamaniem po tym, jak przy break poincie Zeballos popełnił podwójny błąd serwisowy. Następnie kontrowali mecz i wygrali pierwszego seta 6:3.

W drugiej partii Francuzi także posiadali inicjatywę. W początkowej fazie nie wykorzystali szans na przełamanie, ale w siódmym gemie dopięli swego i odebrali podanie Granollersowi. Tej komfortowej przewagi nie roztrwonili i zakończyli mecz zwycięstwem.

Spotkanie trwało 76 minut. W tym czasie Herbert i Mahut zaserwowali cztery asy, ani razu nie musieli bronić się przed przełamaniem, wykorzystali dwa z ośmiu break pointów i łącznie zdobyli 61 punktów, o 21 więcej od Granollersa i Zeballosa.

Herbert i Mahut trzeci raz wystąpią w meczu o tytuł w ATP Finals. W 2019 roku pokonali Ravena Klaasena i Michaela Venusa, a 12 miesięcy wcześniej przegrali z Jackiem Sockiem i Mikiem Bryanem.

W niedzielę zmierzą się z Rajeevem Ramem i Joe'em Salisburym, z którymi zagrali w drugiej kolejce fazy grupowej i ponieśli porażkę 7:6(7), 0:6, 11-13.

ATP Finals, Turyn (Włochy)
Tour Finals, kort twardy w hali, pula nagród 7,250 mln dolarów
sobota, 20 listopada

GRA PODWÓJNA:

półfinał:

Pierre-Hugues Herbert (Francja, 3) / Nicolas Mahut (Francja, 3) - Marcel Granollers (Hiszpania, 4) / Horacio Zeballos (Argentyna, 4) 6:3, 6:4