Radwańska ma nowego trenera. To były polski tenisista

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Ważne zmiany przed nowym rokiem u Urszuli Radwańskiej! Polska zawodniczka poinformowała w rozmowie z Interią, że rozpoczęła współpracę z kolejnym trenerem.

Do sztabu Urszuli Radwańskiej przed nowym sezonem dołącza Michał Przysiężny. 37-latek będzie współpracował z drugim z trenerów - Piotrem Gadomskim.

- Leci ze mną do Australii. Mam nadzieję, że coś nowego wniesie do mojego tenisa (...) Zobaczymy, jak się będziemy dogadywać - poinformowała w rozmowie z Interią Radwańska.

Ostateczna decyzja o dalszej współpracy zapadnie po Australian Open. Polka o występ w turnieju ma powalczyć w kwalifikacjach. Zanim Radwańska wyleci do Australii, będzie trenować w Dubaju.

Przysiężny to jeden z najlepszych polskich tenisistów w XXI wieku. Wygrał osiem challengerów, a na początku 2014 r. zajmował rekordowe 57. miejsce w światowym rankingu. To wtedy triumfował w turnieju debla rangi ATP World Tour 500 w Tokio w parze z Francuzem Pierre'em-Huguesem Herbertem. Przysiężny wielokrotnie reprezentował Polskę w rozgrywkach Pucharu Davisa, a zawodową karierę zakończył w połowie 2019 roku.

Radwańska sezon zamknęła na 228. miejscu w rankingu WTA. Jak sama zapowiada - jej celem na nowy rok jest powrót do czołowej "setki".

Czytaj też: -> Hiszpania w żałobie. Nie żyje Manolo Santana -> Jerzy Janowicz wrócił na kort. Mecz Polska - Czechy rozstrzygnięty

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zaręczyny w przerwie meczu? To się nigdy nie znudzi

Źródło artykułu: