Trzysetowy bój Darii Kasatkiny z finalistką US Open. Porażka Sorany Cirstei

Rosjanka Daria Kasatkina złamała opór Amerykanki Madison Keys i zameldowała się w kolejnej rundzie turnieju WTA 250 w Melbourne. Z rywalizacji odpadła Rumunka Sorana Cirstea.

Daria Kasatkina Getty Images / Oleg Nikishin / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
W czwartek w Melbourne rozegrane zostały mecze II rundy. Zażarty bój stoczyły Daria Kasatkina (WTA 26) i Madison Keys (WTA 56). Zwyciężyła Rosjanka 7:6(4), 2:6, 6:3 po dwóch godzinach i 13 minutach. W trzecim secie amerykańska finalistka US Open 2017 zaliczyła przełamanie na 3:2, ale straciła cztery kolejne gemy.

Keys zaserwowała dziewięć asów, z czego siedem w pierwszym secie. W spotkaniu było 38 break pointów i 13 przełamań, z których siedem uzyskała Amerykanka. Kasatkina zdobyła o trzy punkty więcej (105-102). Rosjanka popełniła siedem podwójnych błędów, z czego pięć w pierwszej partii.

W I rundzie Sorana Cirstea (WTA 39) rozbiła 6:0, 6:0 Warwarę Graczewą. Do ćwierćfinału nie awansowała, bo przegrała 4:6, 1:6 z Amandą Anisimovą (WTA 78). W ciągu 77 minut Amerykanka odparła dwa z trzech break pointów i wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie.

Clara Tauson (WTA 44) oddała gema Chince Lin Zhu (WTA 114). W trwającym 51 minut spotkaniu Dunka zdobyła 27 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. W ćwierćfinale czeka ją starcie z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 107), która w 87 minut pokonała 6:2, 6:4 Rebekkę Peterson (WTA 88). Obie tenisistki miały po pięć break pointów. Białorusinka straciła serwis raz, a sama uzyskała cztery przełamania.

Nuria Parrizas-Diaz (WTA 66) zwyciężyła 3:6, 7:5, 6:1 Claire Liu (WTA 94) po dwóch godzinach i 28 minutach. Hiszpanka zaliczyła pięć przełamań i w ćwierćfinale spotka się z Kasatkiną. Sara Sorribes (WTA 36) przegrała 6:7(3), 4:6 z Kamillą Rachimową (WTA 120). W trwającym dwie godziny i 25 minut meczu Rosjanka cztery razy odebrała rywalce podanie.

Melbourne Summer Set 2, Melbourne (Australia)

Alaksandra Sasnowicz (Białoruś, Q) - Rebecca Peterson (Szwecja) 6:2, 6:4

Walka tylko w dwóch gemach. Koncert w wykonaniu Igi Świątek!
Iga Świątek poznała kolejną rywalkę. To była liderka rankingu

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Daria Kasatkina awansuje do półfinału turnieju w Melbourne?