Eksperci zachwyceni Igą Świątek. "Znów cieszy się grą"

Trwa wspaniała passa Igi Świątek. Polka wygrała z Wiktorią Azarenką w trzech setach i awansowała do półfinału turnieju WTA Adelajda. Eksperci są pod wrażeniem gry naszej tenisistki.

Łukasz Witczyk
Iga Świątek PAP/EPA / Matt Turnen / Na zdjęciu: Iga Świątek
To był bardzo dobry mecz w wykonaniu Igi Świątek. Polska tenisistka wygrała pierwszego seta 6:3, ale w drugiej partii to Wiktoria Azarenka dominowała. Białorusinka triumfowała 6:2, lecz było to wszystko, co potrafiła zrobić tego dnia. Trzecia partia to już pokaz siły Świątek, która zameldowała się w finale.

Pod wrażeniem gry Polki są eksperci. "Wyśmienity set Igi Świątek. Dużo skutecznej, agresywnej gry, przejmowania inicjatywy. Do tego wrażenie robi poruszanie się po korcie" - napisał w trakcie meczu na Twitterze Maciej Łuczak.

"Widzę Igę Świątek, która znowu cieszy się grą. Druga połowa poprzedniego sezonu to już był dojazd z pustym bakiem. Tutaj znowu tenis ją bawi" - dodał Hubert Błaszczyk.

Dawid Żbik zwrócił uwagę na to, że Polka w Adelajdzie jest niepokonana. "Iga Świątek kontynuuje swoją drogę do obrony tytułu w Adelajdzie. Dziś wzięła rewanż nad Azarenką za porażkę w US Open 2020" - stwierdził.

Dziennikarz portalu WP SportoweFakty Rafał Smoliński zauważył to, że Białorusinka wyraźnie opadła z sił w trzecim secie.

Z kolei Łukasz Jachimiak przypomniał, że Azarenka narzekała na ból pleców i nogi w trzeciej partii.