Faworytki grają dalej w Melbourne. Simona Halep przeżywała katusze

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JAMES ROSS / Na zdjęciu: Naomi Osaka
PAP/EPA / JAMES ROSS / Na zdjęciu: Naomi Osaka

Naomi Osaka i Simona Halep pozostają w grze o tytuł w turnieju WTA 250 w Melbourne. Rumunka miała spore problemy ze szwajcarską tenisistką Viktoriją Golubić.

W Melbourne już w I rundzie odpadły cztery rozstawione tenisistki, a jedna wycofała się (Camila Giorgi). Główne faworytki jednak nie zawodzą. W ćwierćfinale Naomi Osaka (WTA 13) pokonała 6:1, 7:5 Andreę Petković (WTA 75). W drugim secie Japonka wróciła ze stanu 2:4. W ciągu 74 minut zaserwowała 11 asów i zdobyła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

Simona Halep (WTA 20) zwyciężyła 6:2, 5:7, 6:4 Viktoriję Golubić (WTA 43). Rumunka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:2, 4:2. Straciła jednak pięć z sześciu kolejnych gemów. W trzeciej partii było mnóstwo zaciętej walki na przewagi. Była liderka rankingu ostatecznie skruszyła opór Szwajcarki i zameldowała się w półfinale po dwóch godzinach i 35 minutach.

Halep popełniła 11 podwójnych błędów, a Golubić zrobiła ich siedem. Rumunka obroniła 15 z 22 break pointów i wykorzystała dziewięć z 18 szans na przełamanie. W półfinale zmierzy się z Qinwen Zheng (WTA 126), która pokonała 7:6(1), 7:6(6) Anę Konjuh (WTA 67). Chinka w tie breaku drugiego seta wróciła z 1-5 i obroniła piłkę setową przy 5-6.

Osaka o finał zagra z Weroniką Kudermetową (WTA 31), która zwyciężyła 6:2, 4:6, 6:0 Anastazję Potapową (WTA 69). Niżej notowana z Rosjanek z 2:6, 1:3 doprowadziła do trzeciej partii, a w niej nie miała nic do powiedzenia. W ciągu godziny i 51 minut wykorzystała tylko trzy z 16 break pointów. Kudermetowa na przełamanie zamieniła siedem z 13 szans.

Melbourne Summer Set 1, Melbourne (Australia) WTA 250, kort twardy, pula nagród 239,4 tys. dolarów piątek, 7 stycznia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Naomi Osaka (Japonia, 1) - Andrea Petković (Niemcy) 6:1, 7:5 Simona Halep (Rumunia, 2) - Viktoria Golubić (Szwajcaria, 6) 6:2, 5:7, 6:4 Weronika Kudermetowa (Rosja, 3) - Anastazja Potapowa (Rosja) 6:2, 4:6, 6:0 Qinwen Zheng (Chiny, Q) - Ana Konjuh (Chorwacja) 7:6(1), 7:6(6)

Czy Naomi Osaka i Simona Halep spotkają się w finale turnieju w Melbourne?