Madison Keys lepsza od młodej rodaczki. Awans Alison Riske bez gry

Madison Keys wygrała trzysetowy bój z 17-letnią Cori Gauff w turnieju WTA 250 w Adelajdzie. Finalistka w sobotę o tytuł US Open 2017 zagra z Alison Riske.

Madison Keys Getty Images / Sarah Reed / Na zdjęciu: Madison Keys
W piątek w Adelajdzie odbył się tylko jeden półfinał. Alison Riske (WTA 57) w finale znalazła się bez wychodzenia na kort. Słowenka Tamara Zidansek (WTA 31) oddała mecz z Amerykanką walkowerem. Powodem była kontuzja brzucha. W poprzedniej rundzie Riske zmierzyła się z Madison Brengle, która doznała kontuzji łydki i przy 3:3 w pierwszym secie skreczowała.

Madison Keys (WTA 87) zwyciężyła 3:6, 6:2, 7:5 Cori Gauff (WTA 19). W trwającym dwie godziny i osiem minut meczu finalistka US Open 2017 zaserwowała sześć asów. Obroniła osiem z 10 break pointów i wykorzystała cztery z 17 szans na przełamanie. Gauff popełniła siedem podwójnych błędów.

Riske, w przeszłości notowana na 18. miejscu w rankingu, w I rundzie wyeliminowała Magdę Linette, a następnie odprawiła Anhelinę Kalininę. Keys, była siódma rakieta globu, turniej rozpoczęła od zwycięstwa nad Eliną Switoliną. Kolejnymi jej rywalkami były Tereza Martincova i Ludmiła Samsonowa.

Keys wystąpi w 11. finale w głównym cyklu, pierwszym od stycznia 2020 roku (Brisbane). Powalczy o szósty triumf. Riske ma bilans finałów 3-8. Ostatni tytuł zdobyła w listopadzie w Linzu. Keys wygrała pięć z sześciu meczów z Riske. Zmierzą się po raz pierwszy od US Open 2016.

W piątek wyłonione zostały mistrzynie debla. Zostały nimi Eri Hozumi i Makoto Ninomiya, które pokonały 1:6, 7:6(4), 10-7 Czeszki Terezę Martincovą i Marketę Vondrousovą. Finalistki Rolanda Garrosa 2018 obroniły piłkę meczową w 12. gemie drugiego seta. Dla Japonek jest to pierwszy wspólny tytuł.

Adelaide International 2, Adelajda (Australia)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 239,4 tys. dolarów
piątek, 14 stycznia

półfinał gry pojedynczej:

Madison Keys (USA) - Cori Gauff (USA, 3) 3:6, 6:2, 7:5
Alison Riske (USA) - Tamara Zidansek (Słowenia, 4) walkower

finał gry podwójnej:

Eri Hozumi (Japonia, 3) / Makoto Ninomiya (Japonia, 3) - Tereza Martincova (Czechy) / Marketa Vondrousova (Czechy) 1:6, 7:6(4), 10-7