Bez niespodzianek w pierwszych meczach w Melbourne. Droga przez mękę Amandy Anisimovej

Pierwsze mecze w wielkoszlemowym Australian Open 2022 nie przyniosły niespodzianek. W Melbourne do kolejnej rundy awansowały Greczynka Maria Sakkari, Japonka Naomi Osaka i Ukrainka Elina Switolina. Okrutnie męczyła się Amerykanka Amanda Anisimova.

Naomi Osaka PAP/EPA / DAVE HUNT / Na zdjęciu: Naomi Osaka
W ubiegłym sezonie Maria Sakkari (WTA 8) doszła do półfinału Rolanda Garrosa i US Open. W Australian Open do tej pory jej najlepszym wynikiem jest IV runda z 2020 roku. W poniedziałek Greczynka rozpoczęła siódmy występ w wielkoszlemowej imprezie w Melbourne. Pokonała 6:4, 7:6(2) Tatjanę Marię (WTA 287).

W trwającym godzinę i 45 minut meczu Sakkari zdobyła 23 z 28 punktów przy siatce. Obroniła trzy z czterech break pointów i wykorzystała dwie z sześciu szans na przełamanie. Kolejną rywalką Greczynki będzie Qinwen Zheng (WTA 108), która zwyciężyła 6:3, 1:6, 7:6(5) Alaksandrę Sasnowicz (WTA 76). W drugim secie Chinka wróciła ze stanu 2:4. W 12. gemie zmarnowała cztery piłki meczowe, ale była górą w tie breaku, granym w Melbourne w decydującej partii do 10 punktów.

Naomi Osaka (WTA 14) wygrała 6:3, 6:3 z Camilą Osorio (WTA 50). Japonka jest dwukrotną mistrzynią Australian Open (2019, 2021). W ciągu 68 minut obrończyni tytułu wywalczyła 24 z 29 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zniwelowała cztery z pięciu break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu okazji. W II rundzie Osaka zmierzy się z Madison Brengle (WTA 54), która prowadziła 6:1, 0:6, 5:0, gdy Dajana Jastremska (WTA 144) skreczowała.

Elina Switolina (WTA 17) pokonała 6:1, 7:6(4) Fionę Ferro (WTA 101). W drugiej partii Ukrainka oddała podanie przy 4:4, ale zaliczyła przełamanie powrotne, a awans przypieczętowała w tie breaku. W ciągu 92 minut posłała 27 kończących uderzeń przy 22 niewymuszonych błędach. Francuzce zanotowano 20 piłek wygranych bezpośrednio i 35 pomyłek.

Belinda Bencić (WTA 22) w 89 minut zwyciężyła 6:4, 6:3 Kristinę Mladenović (WTA 88). Szwajcarka wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Camila Giorgi (WTA 33) pokonała 6:4, 6:0 Anastazję Potapową (WTA 68). Rosjanka przy 4:4 miała dwie szanse na przełamanie. Włoszka obroniła się i zdobyła osiem gemów z rzędu. Amanda Anisimova (WTA 60) odrodziła się ze stanu 2:6, 2:4 i wygrała 2:6, 6:4, 6:3 z holenderską kwalifikantką Arianne Hartono (WTA 189). Amerykanka jest półfinalistką Rolanda Garrosa 2019.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów australijskich
poniedziałek, 17 stycznia

I runda gry pojedynczej kobiet:

Maria Sakkari (Grecja, 5) - Tatjana Maria (Niemcy) 6:4, 7:6(2)
Naomi Osaka (Japonia, 13) - Camila Osorio (Kolumbia) 6:3, 6:3
Elina Switolina (Ukraina, 15) - Fiona Ferro (Francja) 6:1, 7:6(4)
Belinda Bencić (Szwajcaria, 22) - Kristina Mladenović (Francja) 6:4, 6:3
Camila Giorgi (Włochy, 30) - Anastazja Potapowa (Rosja) 6:4, 6:0
Sara Sorribes (Hiszpania, 32) - Kirsten Flipkens (Belgia) 6:4, 6:1
Amanda Anisimova (USA) - Arianne Hartono (Holandia, Q) 2:6, 6:4, 6:3
Harmony Tan (Francja) - Julia Putincewa (Kazachstan) 6:3, 6:3
Bernarda Pera (USA) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) 7:5, 6:3
Marta Kostiuk (Ukraina) - Diane Parry (Francja, WC) 6:1, 7:6(2)
Tereza Martincova (Czechy) - Lauren Davis (USA) 7:5, 6:2
Qinwen Zheng (Chiny, Q) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 6:3, 1:6, 7:6(5)

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Naomi Osaka awansuje do III rundy Australian Open 2022?