Kamil Majchrzak poznał kolejnego rywala. Zmierzy się z liderem gospodarzy

Alex de Minaur będzie rywalem Kamila Majchrzaka w II rundzie wielkoszlemowego Australian Open 2022. Najwyżej notowany reprezentant gospodarzy we wtorek w czterech setach pokonał Lorenzo Musettiego.

Marcin Motyka
Alex de Minaur PAP/EPA / JAMES ROSS / Na zdjęciu: Alex de Minaur
Klasyfikowany na 42. miejscu w rankingu ATP Alex de Minaur jest najwyżej notowanym reprezentantem gospodarzy, jaki przystąpił do Australian Open 2022. Miejscowy faworyt rywalizację w Melbourne rozpoczął we wtorek od zwycięstwa 3:6, 6:3, 6:0, 6:3 nad utalentowanym 19-letnim Lorenzo Musettim.

Rozgrywany przy fantastycznym dopingu miejscowej publiczności mecz był bardzo interesujący. Obaj tenisiści grali atrakcyjnie, niekonwencjonalnie, często zmieniali rytm akcji i wykorzystywali całą geometrię kortu.

Początkowo lepiej spisywał się Musetti, który w pierwszym secie odrobił stratę przełamania i wygrał 6:3. Jednak od drugiej partii De Minaur ograniczył liczbę niewymuszonych błędów, zaczął też skuteczniej serwować oraz returnować i w efekcie doprowadził spotkanie do zwycięstwa w czterech partiach.

Mecz trwał dwie godziny i 30 minut. W tym czasie De Minaur zaserwował cztery asy, trzykrotnie został przełamany, wykorzystał osiem z 21 break pointów, posłał 34 zagrania kończące, popełnił 40 niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 116 punktów, o 27 więcej od Musettiego.

W II rundzie rozstawiony z numerem 32. Australijczyk zmierzy się z Kamilem Majchrzakiem, który we wtorek wyeliminował Andreas Seppiego. Będzie to pierwszy pojedynek pomiędzy tymi tenisistami. Spotkanie odbędzie się w czwartek.