Skandal w finale Australian Open. Tenisiści wściekli. "Wyrzućcie go!"

Do nieprzyjemnej sytuacji doszło podczas finału męskiego debla na Australian Open. W decydującym momencie meczu jeden z kibiców zaczął się nieprzyzwoicie zachowywać, czym rozwścieczył zawodników.

Artur Babicz
Skandaliczne zachowanie kibiców podczas finału debla mężczyzna na Australian Open 2022 PAP/EPA / Dave Hunt / Skandaliczne zachowanie kibiców podczas finału debla mężczyzna na Australian Open 2022
Sobotni finał męskiej gry podwójnej na Australian Open był wielkim wydarzeniem dla Australijczyków, bowiem o tytuł walczyły dwie pary gospodarzy. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnęli Thanasi Kokkinakis i Nick Kyrgios, ale w samym meczu nie obyło się bez kontrowersji. Wszystko za sprawą niesfornego fana.

W drugim secie przy stanie 5:3 w gemach dla pary Kokkinakis i Kyrgios, w momencie serwisu ich rywali jeden z kibiców zaczął wydawać szalone okrzyki. Co prawda, tenisiści kontynuowali wymianę, ale po jej zakończeniu od razu zaczęli dyskusję z sędzią spotkania.

- Jeden z fanów całkowicie rujnuje mecz swoimi okrzykami - poinformował publikę arbiter.

Wydawało się, że to wszystko jeżeli chodzi o aktywność czy to sędziego, czy organizatorów. Za wygraną jednak nie dawali zawodnicy, a w szczególności Nick Kyrgios, który w bardzo emocjonalny sposób nalegał, aby wyprosić kibica z trybun. Można było usłyszeć jak Australijczyk krzyczy "Wyrzućcie go".

Ostatecznie sprawca całego zamieszania, jak i jego towarzysze, zostali wyproszeni z trybun przez ochronę. Po tym udało się dokończyć spotkanie, które zakończyło się w dwóch setach. Para Kokkinakis i Kyrgios wygrała z duetem Ebden i Purcell 7:5, 6:4.