Dzień maratonów w Petersburgu. Ogromne problemy Belindy Bencić

Poniedziałek w Petersburgu (WTA 500) był dniem maratonów. Zażarty bój stoczyła Estonka Anett Kontaveit, a w ogromnych opałach była Szwajcarka Belinda Bencić.

Belinda Bencić PAP/EPA / LAURENT GILLIERON / Na zdjęciu: Belinda Bencić
W ubiegłym tygodniu w kalendarzu WTA nie było żadnego turnieju. W poniedziałek w Petersburgu rozpoczęła się pierwsza impreza od czasu Australian Open. Z numerem drugim została rozstawiona Anett Kontaveit (WTA 9). Na początek Estonka pokonała 6:3, 1:6, 6:3 Jil Teichmann (WTA 35).

W ciągu godziny i 57 minut Kontaveit zdobyła o trzy punkty więcej od Teichmann (91-88). Obie tenisistki miały po dziewięć break pointów i uzyskały po trzy przełamania. Kolejną rywalką Estonki będzie Czeszka Marketa Vondrousova lub Rumunka Sorana Cirstea.

Belinda Bencić (WTA 24) wygrała 6:2, 4:6, 7:6(5) z Weroniką Kudermetową (WTA 29) po dwóch godzinach i 22 minutach. W trzecim secie Szwajcarka odrodziła się ze stanu 0:3. W całym meczu popełniła 10 podwójnych błędów, a jej rywalka zaserwowała 10 asów. Mistrzyni olimpijska została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała trzy z 10 szans na przełamanie. Następną przeciwniczką Bencić będzie Słowenka Kaja Juvan lub Belgijka Alison van Uytvanck.

Elise Mertens (WTA 26) zwyciężyła 3:6, 6:2, 6:4 Alize Cornet (WTA 37). W trzecim secie Belgijka wróciła ze stanu 0:2. W trwającym dwie godziny i osiem minut meczu wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. W II rundzie czeka ją starcie z Rosjanką Kamillą Rachimową lub Chorwatką Petrą Martić.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 43) wygrała 6:2, 1:6, 6:2 z Camilą Giorgi (WTA 30) po godzinie i 44 minutach. Rosjanka obroniła osiem z 10 break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu szans. Popełniła 12 podwójnych błędów, a Włoszka zrobiła ich dziewięć. O ćwierćfinał Aleksandrowa zmierzy się z Greczynką Marią Sakkari lub swoją rodaczką Anastazją Potapową.

St. Petersburg Ladies Trophy, Petersburg (Rosja)