Hubert Hurkacz powalczy o ćwierćfinał. Trzecia odsłona rywalizacji z włoskim talentem

Hubert Hurkacz rozegra w środę drugi mecz w turnieju singla halowych zawodów ATP 500 na kortach twardych w Rotterdamie. Na jego drodze stanie utalentowany 19-latek Lorenzo Musetti.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Materiały prasowe / ATP / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W poniedziałek Hubert Hurkacz zachował spokój i pokonał legendę francuskiego tenisa i finalistę Australian Open 2008 Jo-Wilfrieda Tsongę. To nie był idealny mecz w wykonaniu wrocławianina, jednak udało się zakończyć spotkanie w dwóch setach. "Hubi" wygrał ostatecznie 6:4, 7:6(7) i po raz drugi zameldował się w 1/8 finału ABN AMRO World Tennis Tournament.

Na jego drodze stanie w środę Lorenzo Musetti. Włoch od osiągnięcia IV rundy Rolanda Garrosa, w której skreczował w meczu z Novakiem Djokoviciem, nie imponował formą. Od tego czasu wygrał zaledwie siedem pojedynków, z czego jeden w Pune, gdzie w ćwierćfinale zatrzymał go Kamil Majchrzak.

W Rotterdamie 19-letni reprezentant Italii zmierzył się na początek z Mikaelem Ymerem. Pojedynek się wydłużył, ponieważ w 10. gemie drugiego seta Musetti nie wykorzystał piłek meczowych. Ostatecznie zwyciężył po trzysetowym boju - 6:3, 6:7(4), 6:3.

Tym samym w środę dojdzie do trzeciego starcia Hurkacza z Musettim, ale pierwszego na nawierzchni twardej. W 2021 roku panowie spotkali się na mączce i trawie. W Rzymie wrocławianin skreczował na początku drugiej odsłony z powodu złego samopoczucia. Z kolei w Wimbledonie Polak zwyciężył w trzech setach.

Transmisję z meczu Hurkacza z Musettim przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Relacja tekstowa na żywo na portalu WP SportoweFakty. Panowie pojawią się na korcie centralnym jako trzeci w kolejności od godz. 11:00, ale nie wcześniej niż o 13:30.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)