Kontuzja jednej z Polek. Tylko Iga Świątek w turnieju głównym

Magdalena Fręch i Magda Linette nie wystąpią w turnieju głównym w Dubaju (WTA 500). Pierwsza urwała trzy gemy Julii Putincewej, a druga nie dokończyła spotkania z Belgijką Maryną Zaniewską.

Magdalena Fręch Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W Dubaju trzeba odprawić trzy rywalki, aby awansować do turnieju głównego. Pierwszą przeciwniczką Magdaleny Fręch (WTA 99) była Kristina Mladenović, była 10. rakieta globu. Polka z Francuzką rozprawiła się w sobotę. W niedzielę łodzianka uległa 2:6, 1:6 Julii Putincewej (WTA 41).

W ciągu 85 minut Fręch wykorzystała tylko jeden z 14 break pointów. Putincewa na przełamanie zamieniła sześć z 12 okazji. Polka zdobyła tylko trzy z 20 punktów przy swoim drugim podaniu. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Do głównej drabinki nie awansuje też Magda Linette (WTA 45). Polka przegrała 2:6 pierwszą partię z Maryną Zaniewską (WTA 68). Poznanianka skorzystała z przerwy medycznej, ale niewiele jej to pomogło. Miała duże problemy z poruszaniem się po korcie. Ostatecznie skreczowała przy stanie 2:6, 0:0 i 0-30.

Linette jeszcze nie grała w turnieju głównym w Dubaju. Po raz drugi wzięła udział w kwalifikacjach. W 2016 roku odpadła po pierwszym meczu po porażce z Czeszką Andreą Sestini Hlavackovą.

Fręch w 2019 roku przeszła tutaj kwalifikacje i w I rundzie urwała seta Darii Kasatkinie, ówczesnej 13. rakiecie globu. W kolejnych dwóch sezonach dla łodzianki za mocna była pierwsza rywalka w eliminacjach.

W tegorocznej edycji imprezy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wystąpi jedna polska singlistka. W I rundzie Iga Świątek zmierzy się z Kasatkiną. Ich pojedynek odbędzie się w poniedziałek po godz. 11:00 naszego czasu na korcie 1.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)