Brandon Nakashima potrzebował 53 minut. Maxime Cressy uległ po blisko trzygodzinnej walce

Brandon Nakashima nie marnował w poniedziałek czasu na korcie i błyskawicznie zameldował się w II rundzie zawodów ATP 250 w Delray Beach. Do rodaka nie dołączył Maxime Cressy, który odpadł po trzysetowym boju.

Rafał Smoliński
Brandon Nakashima Getty Images / Mark Metcalfe / Na zdjęciu: Brandon Nakashima
20-letni Brandon Nakashima potrzebował zaledwie 53 minut, aby wygrać pierwszy pojedynek w Delray Beach Open 2022. Denis Kudla nie miał żadnych szans. Pięciokrotnie stracił podanie i wywalczył zaledwie dwa gemy. Jego młody rodak ma szansę powtórzyć wynik sprzed dwóch lat. O ćwierćfinał powalczy z Adrianem Mannarino lub Liamem Broadym.

Amerykanie startowali w poniedziałek ze zmiennym szczęściem. Oznaczony ósmym numerem Maxime Cressy posłał 12 asów, ale zmarnował prowadzenie 1-0 w setach. John Millman zachował spokój i wygrał dwie kolejne partie po tie breakach. To Australijczyk zwyciężył ostatecznie 6:7(2), 7:6(2), 7:6(3).

- On jest nieugięty. Ma potężny serwis, pierwszy i drugi. Zawsze chce iść do przodu, niezależnie od tego, czy chodzi o jego gemy serwisowe, czy gemy grane na returnie. W spotkaniach z nim wymagana jest niesamowite zaangażowanie mentalne, aby utrzymywać własne gemy serwisowe, a następnie mieć nadzieję na wykorzystanie jednej czy dwóch okazji przy jego podaniu. To był naprawdę trudny mecz. To było niefortunne, że ktoś musiał go przegrać - powiedział Millman (cytat za atptour.com), który w II rundzie zagra z Tennysem Sandgrenem lub Marcosem Gironem.

Spokój zachował Steve Johnson, który przetrwał napór Kevina Andersona i wygrał ostatecznie 6:2, 6:7(5), 6:2. W ciągu dwóch godzin reprezentant RPA posłał 16 asów, ale dał się przełamać czterokrotnie. Amerykanin obronił jedynego break pointa i to on wystąpi w II rundzie. Jego przeciwnikiem będzie rodak, Stefan Kozlov lub Jenson Brooksby.

Pierwszego rywala poznał najwyżej rozstawiony Brytyjczyk Cameron Norrie. Będzie nim Niemiec Oscar Otte, który pokonał Japończyka Yoshihito Nishiokę 7:6(8), 6:3. W II rundzie jest również doświadczony Włoch Andreas Seppi, który odprawił Niemca Petera Gojowczyka (7:5, 6:4). Reprezentant Italii będzie teraz czekać na rozstrzygnięcie meczu Thanasi Kokkinakis - Sebastian Korda.