Problemy obrończyni tytułu w Dubaju. Finalistka Australian Open nie dokończyła meczu

Broniąca tytułu Hiszpanka Garbine Muguruza męczyła się w pierwszym meczu w turnieju WTA 500 w Dubaju. Swojego spotkania nie dokończyła amerykańska tenisistka Danielle Collins, finalistka Australian Open.

Garbine Muguruza PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
Garbine Muguruza (WTA 7) rozpoczęła ósmy występ w Dubaju. W ubiegłym sezonie zdobyła tutaj tytuł po zwycięstwie nad Barborą Krejcikovą. We wtorek była liderka rankingu nie miała łatwej przeprawy. Zwyciężyła 7:6(5), 2:6, 6:2 Katerinę Siniakovą (WTA 45). W pierwszym secie Hiszpanka wróciła z 3:5 po obronie piłki setowej. W drugiej partii dwa razy oddała podanie, a w trzeciej uzyskała dwa przełamania.

W trwającym dwie godziny i 24 minuty meczu Muguruza zaserwowała osiem asów, a Siniakova popełniła dziewięć podwójnych błędów. Obie tenisistki zaliczyły po cztery przełamania. W spotkaniu były 24 break pointów, z których 18 miała Hiszpanka. Obrończyni tytułu zdobyła o trzy punkty więcej od Czeszki (106-103). Kolejną rywalką Muguruzy będzie Rosjanka Weronika Kudermetowa.

Aryna Sabalenka (WTA 2) pokonała 6:4, 6:1 Martę Kostiuk (WTA 49). Białorusinka miała delikatne problemy, ale od 2:4 zdobyła 10 z 11 gemów. W ciągu 75 minut tenisistka z Mińska popełniła dziewięć podwójnych błędów. Trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 13 break pointów. W II rundzie Sabalenkę czeka starcie z Czeszką Petrą Kvitovą.

Danielle Collins (WTA 11) wygrała 6:2 pierwszy set meczu z Marketą Vondrousovą (WTA 38). W drugiej partii Amerykanka przegrywała 0:3. Poprosiła o przerwę medyczną, ale ostatecznie skreczowała z powodu zawrotów głowy. Collins w tegorocznym Australian Open osiągnęła swój pierwszy wielkoszlemowy finał. W półfinale wyeliminowała Igę Świątek, a w meczu o tytuł uległa Ashleigh Barty.

Vondrousova jest finalistką Rolanda Garrosa 2019 i srebrną medalistką igrzysk olimpijskich w Tokio. Kolejną rywalką Czeszki będzie Warwara Graczewa (WTA 80), która pokonała 6:1, 7:5 Ajlę Tomljanović (WTA 39). W ciągu 85 minut Rosjanka obroniła pięć z siedmiu break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z sześciu szans.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 703,5 tys. dolarów
wtorek, 15 lutego

I runda gry pojedynczej:

Aryna Sabalenka (Białoruś, 1) - Marta Kostiuk (Ukraina, Q) 6:4, 6:1
Garbine Muguruza (Hiszpania, 4) - Katerina Siniakova (Czechy, Q) 7:6(5), 2:6, 6:2
Marketa Vondrousova (Czechy, Q) - Danielle Collins (USA, 9) 2:6, 3:0 i krecz
Warwara Graczewa (Rosja, Q) - AJla Tomljanović (Australia, LL) 6:1, 7:5

Czy Aryna Sabalenka pokona Petrę Kvitovą?