Rumunka pokazuje moc. Znów błyszczy w Dubaju

Simona Halep pozostaje w grze o trzeci tytuł w Dubaju. W czwartek rumuńska tenisistka wyeliminowała Tunezyjkę Ons Jabeur i w tym tygodniu jeszcze nie straciła seta. W kolejnej rundzie jest Czeszka Marketa Vondrousova.

Simona Halep PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Simona Halep
Simona Halep (WTA 23) długo czekała na zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. We wrześniu 2020 roku w finale turnieju w Rzymie prowadziła 6:0, 2:1 z Karoliną Pliskovą, gdy Czeszka skreczowała. W pełnym meczu ostatnią taką wygraną Rumunka zanotowała w fazie grupowej WTA Finals 2019, gdy była lepsza w trzech setach od Bianki Andreescu. Tak było do 17 lutego 2022 roku. W czwartek w Dubaju Halep pokonała 6:4, 6:3 Ons Jabeur (WTA 10).

W pierwszym secie Jabeur z 2:5 zbliżyła się na 4:5, ale w 10. gemie oddała podanie. W drugiej partii Halep wróciła ze stanu 0:2. W trwającym 80 minut meczu Rumunka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Było to ich drugie starcie w Dubaju. Dwa lata temu zwyciężyła Halep po obronie piłki meczowej. Tenisistka z Konstancy pozostaje w grze o trzeci tytuł w Dubaju (2015, 2020). W półfinale zmierzy się z Łotyszką Jeleną Ostapenko.

Marketa Vondrousova (WTA 38) wygrała 7:5, 6:4 z Dajaną Jastremską (WTA 146). W pierwszym secie Ukrainka roztrwoniła prowadzenie 5:2 i piłkę setową. W drugiej partii miała dwa break pointy na 5:3. Czeszka je obroniła i zdobyła trzy ostatnie gemy. Tenisistki te zmierzyły się po raz pierwszy w WTA Tour. Wcześniej po razie trafiły na siebie w cyklu ITF i odniosły po jednym zwycięstwie.

W ciągu godziny i 41 minut Vondrousova popełniła siedem podwójnych błędów, ale też zdobyła 29 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła pięć z siedmiu break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu okazji.

Jastremska w poprzedniej rundzie wyeliminowała Barborę Krejcikovą i odniosła trzecie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Vondrousova może się pochwalić finałem Rolanda Garrosa 2019 i srebrnym medalem igrzysk olimpijskich w Tokio. Kolejną rywalką Czeszki będzie Rosjanka Weronika Kudermetowa.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)