Andriej Rublow przetrwał. Kwalifikanci na fali

W środę wyłoniono ćwierćfinalistów zawodów ATP 500 na kortach twardych w Dubaju. Trudną przeprawę miał rozstawiony z drugim numerem Andriej Rublow, który musiał odrobić stratę seta.

Rafał Smoliński
Andriej Rublow PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Andriej Rublow
Oznaczony drugim numerem Andriej Rublow trafił w środę na opór ze strony Soon Woo Kwona. Koreańczyk w pierwszym secie okazał się lepszy o jedno przełamanie i prowadził 1-0. Rosjanin wziął się jednak do pracy w drugiej odsłonie, w której nie stracił gema. Potem okazał się lepszy w trzeciej partii i dzięki temu zwyciężył ostatecznie 4:6, 6:0, 6:3. Dzięki temu poprawił na 2-0 bilans gier z Kwonem, którego na początku lutego pokonał w Rotterdamie.

Przeciwnikiem Rublowa w czwartkowym ćwierćfinale będzie Mackenzie McDonald. Amerykanin znakomicie spisuje się w swoim debiucie w Dubaju. W środę pokonał Serba Filipa Krajinovicia 6:4, 7:6(7). W ciągu 113 minut wykorzystał 5 z 10 break pointów i okazał się lepszy o jedno przełamanie.

Dwóch tenisistów z eliminacji awansowało w środę do ćwierćfinału. Czech Jiri Vesely wygrał pewnie z Roberto Bautistą, który miał prawo być zmęczony po ubiegłotygodniowym triumfie w katarskiej Dosze. Tenisista naszych południowych zwyciężył 6:2, 6:4 i odniósł pierwsze zwycięstwo nad Hiszpanem w tourze (bilans 1-4). W czwartek Vesely będzie rywalem faworyzowanego Serba Novaka Djokovicia.

W ćwierćfinale jest również Ricardas Berankis. Litwin także przeszedł przez kwalifikacje i zapisał na swoje konto dwa pojedynki w turnieju głównym. W środę wygrał 6:4, 7:6(7) z Alexeiem Popyrinem. Australijczyk dostał się do drabinki jako lucky loser, ale do 1/4 finału już nie przeszedł.

Na drodze Berankisa stanie Denis Shapovalov, który jako ostatni wywalczył w środę awans do ćwierćfinału. Rozstawiony z szóstym numerem Kanadyjczyk postarał się o trzy przełamania i wyeliminował Japończyka Taro Daniela. Po 83 minutach "Shapo" zwyciężył reprezentanta Kraju Kwitnącej Wiśni 6:4, 6:3. To jego druga wygrana w tourze nad tym przeciwnikiem.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)