Sprint i maraton w meczach Amerykanek. Katerina Siniakova skruszyła opór Rumunki

W Indian Wells (WTA 1000) zwycięstwa odniosły dwie amerykańskie tenisistki. Amanda Anisimova rozprawiła się z rywalką w niespełna godzinę. Shelby Rogers stoczyła pełną zwrotów akcji batalię z Hiszpanką Nurią Parrizas Diaz.

Amanda Anisimova Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Amanda Anisimova
W czwartek w Indian Wells dokończona została I runda. Amanda Anisimova (WTA 43) pokonała 6:2, 6:2 Emmę Navarro (WTA 200). W ciągu 53 minut półfinalistka Rolanda Garrosa 2019 zdobyła 23 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamania. Nie musiała bronić żadnych break pointów. Kolejną rywalką Anisimovej będzie Kanadyjka Leylah Fernandez, która w ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Monterrey.

Shelby Rogers (WTA 49) zwyciężyła 6:1, 5:7, 7:6(3) Nurię Parrizas-Diaz (WTA 45) po dwóch godzinach i 49 minutach. Amerykanka pierwszą piłkę meczową miała w 10. gemie drugiego seta. W trzeciej partii jej sytuacja była bardzo trudna. Przegrywała 1:5, ale odrodziła się i zapewniła sobie awans w tie breaku. Nie była zmuszona do obrony meczboli. W całym spotkaniu Rogers odparła dziewięć z 13 break pointów i zamieniła na przełamanie sześć z 12 okazji. W II rundzie czeka ją starcie z Łotyszką Jeleną Ostapenko.

Katerina Siniakova (WTA 55) wygrała 6:2, 4:6, 6:4 z Iriną-Camelią Begu (WTA 72). Rumunka z 2:6, 1:4 doprowadziła do trzeciego seta. W nim z 2:4 wyrównała na 4:4, ale dwa ostatnie gemy padły łupem Czeszki. W trwającym dwie godziny i 53 minuty meczu tenisistki popełniły 24 podwójne błędy. Siniakova zrobiła ich 14, ale też uzyskała osiem przełamań, a miała aż 23 break pointy.

Marie Bouzkova (WTA 97) wróciła ze stanu 1:4 w drugim secie i pokonała 6:3, 7:6(5) Qiang Wang (WTA 104). W trwającym dwie godziny i 13 minut spotkaniu Czeszka została przełamana trzy razy, a sama wykorzystała cztery z 12 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Amerykanka Jessica Pegula. Alaksandra Sasnowicz (WTA 59) prowadziła 6:4, 5:0 z Camilą Osorio (WTA 35), gdy kolumbijska finalistka turnieju w Monterrey z ubiegłego tygodnia skreczowała z powodu kontuzji lewego uda.

Kaja Juvan (WTA 85) w 88 minut wygrała 6:3, 6:3 z Oceane Dodin (WTA 94). Francuzka popełniła 12 podwójnych błędów. Słowenka cztery razy oddała podanie, a sama zamieniła na przełamanie siedem z 15 okazji. W II rundzie zmierzy się z Hiszpanką Sarą Sorribes.

W Indian Wells 32 rozstawione tenisistki miały wolne losy, czyli rywalizację rozpoczną od II rundy. Wśród nich jest Iga Świątek (nr 3), która w piątek o godz. 20:00 czasu polskiego zmierzy się z Ukrainką Anheliną Kalininą.