Rafael Nadal inspiracją dla Igi Świątek. "Staram się postępować tak jak on"

Iga Świątek awansowała w niedzielę do IV rundy prestiżowego turnieju BNP Paribas Open 2022. Na kortach twardych w Indian Wells polska tenisistka znów wróciła ze stanu 0-1 w setach. Co powiedziała po meczu?

Rafał Smoliński
Iga Świątek PAP/EPA / JOHN G MABANGLO / Na zdjęciu: Iga Świątek
W niedzielę na drodze Igi Świątek stanęła Clara Tauson. Dunka ma przed sobą świetlaną przyszłość. Wygrała pierwszego seta po tie breaku, ale w dwóch kolejnych lepsza była polska tenisistka. Ona też zwyciężyła ostatecznie 6:7(3), 6:2, 6:1 i awansowała do IV rundy prestiżowego BNP Paribas Open 2022.

Po zakończeniu spotkania Świątek udzieliła wywiadu na korcie i przyznała, że wzorem dla niej jest Rafael Nadal. W sobotę Hiszpan był o krok od porażki z Sebastianem Kordą, ale odwrócił losy pojedynku i pokonał Amerykanina.

- Bardzo mnie to zainspirowało. Wierzę w siebie i staram się postępować tak jak on - stwierdziła Polka. - Jeśli on mógł wygrać z facetem, który tak szybko serwował, i przełamać go w ostatnich kilku gemach, wszystko jest możliwe - dodała aktualna czwarta rakieta świata.

Świątek wygrała w Indian Wells drugi z rzędu mecz ze stanu 0-1 w setach. Wcześniej dokonała tego w piątek w pojedynku z Ukrainką Anheliną Kalininą. - Nabieram doświadczenia w wygrywaniu meczów od 0-1 w setach, więc jestem z tego całkiem zadowolona. W poprzednich latach miałam problemy z pewnością siebie po przegraniu pierwszego seta, ale teraz skupiam się tylko na szukaniu rozwiązań - przyznała nasza reprezentantka.

- Zawsze czułam się dobrze przygotowana pod względem fizycznym. To w pewnym sensie moja taka główna rzecz, w której jestem dobra, więc tak naprawdę nie mówię o tym zbyt wiele. Mój trener przygotowania fizycznego, który pozostał w domu, jest naprawdę doświadczony i dobry. Myślę, że wykonuje świetną robotę - powiedziała 20-letnia Polka.

Świątek o miejsce w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Indian Wells powalczy we wtorek, a jej rywalką będzie Niemka Andżelika Kerber.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Iga Świątek awansuje do ćwierćfinału?