Była liderka rankingu nie musiała wychodzić na kort. Dzień walkowerów w Miami

Japońska tenisistka Naomi Osaka w sobotę nie musiała wychodzić na kort, bo jej rywalka oddała mecz walkowerem. W kolejnej rundzie turnieju WTA 1000 w Miami jest Amerykanka Danielle Collins.

Naomi Osaka PAP/EPA / DAVE HUNT / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Naomi Osaka (WTA 77) w poprzednich rundach w Miami bez straty seta odprawiła Australijkę Astrę Sharmę i Niemkę Andżelikę Kerber. W sobotę miała spotkać się z Karoliną Muchovą (WTA 74). Do tego spotkania nie doszło, bo Czeszka wycofała się z powodu kontuzji brzucha. Japonka awansowała do 1/8 finału bez wychodzenia na kort.

Osaka w styczniu znajdowała się na 13. miejscu w rankingu. Po słabym występie w Australian Open (III runda) wypadła z Top 50. Zdobywczyni czterech wielkoszlemowych tytułów w Miami gra po raz szósty. Jej najlepszym wynikiem w tym turnieju jest ćwierćfinał z ubiegłego roku. O wyrównanie tego rezultatu Japonka zagra z Amerykanką Ann Li lub Alison Riske.

Danielle Collins (WTA 11) pokonała 6:1, 6:4 Wierę Zwonariową (WTA 117). W drugim secie Amerykanka od 3:1 straciła trzy gemy, ale wszystkie następne padły jej łupem. W ciągu 78 minut zdobyła 36 z 47 punktów przy swoim podaniu i wykorzystała cztery z 10 break pointów. Dla Collins jest to czwarty występ w Miami. W 2018 roku doszła do półfinału. Kolejną jej rywalką będzie Estonka Kaia Kanepi lub Tunezyjka Ons Jabeur.

Belinda Bencić (WTA 28) wygrała 6:4, 6:1 z Heather Watson (WTA 115). W drugim secie Szwajcarka wróciła ze stanu 2:4. W ciągu 86 minut obroniła siedem z ośmiu break pointów i uzyskała pięć przełamań. Mistrzyni olimpijska wyrównała swój najlepszy wynik w Miami z 2015 roku. O ćwierćfinał zagra z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 60), która zwyciężyła 7:5, 6:7(4), 6:4 Irinę-Camelię Begu (WTA 70) po trzech godzinach i minucie. W spotkaniu miało miejsce 16 przełamań, z czego dziewięć dla tenisistki z Mińska.

Daria Saville (WTA 249) prowadziła 6:0, 1:0, gdy Katerina Siniakova (WTA 53) skreczowała. Australijka po raz drugi awansowała do IV rundy w Miami (2015). W przeszłości była notowana na 20. miejscu w rankingu, a teraz odbudowuje się po problemach zdrowotnych. Kolejną rywalką Saville będzie Lucia Bronzetti (WTA 102), która w sobotę nie musiała grać. Awansowała za sprawą walkowera Anny Kalinskiej (WTA 84). Włoszka po turnieju w Miami po raz pierwszy wejdzie do Top 100 rankingu.