Tak rywalka zachowała się po zagraniu Świątek

Iga Świątek jest w świetnej formie i pokazuje to takimi zagraniami, jak to w meczu z Cori Gauff. Amerykanka była kompletnie bezradna i mogła tylko pogratulować naszej reprezentantce.

Robert Czykiel
Cori Gauff i Iga Świątek Twitter / Na zdjęciu: Cori Gauff i Iga Świątek
Cori Gauff w pierwszym secie jeszcze toczyła wyrównany bój z Igą Świątek, ale pod koniec tej partii Polka zaczęła grać jak z nut. W efekcie najpierw wygrała 6:3, a potem 6:1 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 Miami.

20-latka ostatnio jest w świetnej formie i na korcie wychodzi jej niemal wszystko. Od dawna słynie z pięknych zagrań i jedno z nich zaprezentowała w starciu z Gauff. To była klasa światowa.

W pierwszym secie przy stanie 2:2 i przewadze Cori, Amerykanka zaryzykowała i ruszyła pod siatkę. Świątek tylko na to czekała, bo po chwili skarciła ją przepięknym lobem. Piłka spadła pod samą linię i rywalka nie miała szans, aby się wybronić.

Najbardziej wymowna jest reakcja Gauff. Polka jej zaimponowała, więc pogratulowała jej brawami. Za chwilę sami przekonacie się, że po takiej akcji ręce same składają się do oklasków.