Wybitna tenisistka wystąpi w ćwierćfinale. Ma szansę na najlepszy wynik w Miami

Petra Kvitova odwróciła losy drugiego seta ze stanu 0:4 i wyeliminowała Weronikę Kudermetową. Czeska tenisistka będzie kolejną rywalką Igi Świątek w turnieju WTA 1000 w Miami.

Petra Kvitova Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Petra Kvitova (WTA 32) notuje 12. występ w Miami. Po zwycięstwie 7:6(5), 6:4 nad Weroniką Kudermetową (WTA 23) po raz trzeci awansowała do ćwierćfinału w tym turnieju (2014, 2019). Czeszka powalczy o pierwszy półfinał na Florydzie. Rywalką dwukrotnej mistrzyni Wimbledonu będzie Iga Świątek, która jest niepokonana od 14 meczów.

W pierwszym secie Czeszka prowadziła już 5:2, by kilka chwil później przegrywać 5:6. Uzyskała przełamanie i doprowadziła do tie breaka, a w nim wykorzystała drugą piłkę setową. W drugiej partii Kvitova była w dużych opałach. Kudermetowa prowadziła 4:0 i miała mnóstwo okazji na 5:0, z czego trzy przy 40-0. Ostatecznie Czeszka zdobyła sześć gemów z rzędu.

W trwającym godzinę i 52 minuty meczu Kvitova obroniła dziewięć z 14 break pointów i wykorzystała sześć z ośmiu szans na przełamanie. Czeszka osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie, po Dubaju.

Kvitova w swojej karierze zdobyła 28 tytułów. Ostatni wywalczyła w ubiegłym roku w Dosze. Największe triumfy Czeszka odniosła w Wimbledonie (2011, 2014). Wygrała też WTA Finals w 2011 roku. W rankingu najwyżej była notowana na drugim miejscu.

Świątek po raz pierwszy zmierzy się z Kvitovą. Mecz odbędzie się w środę.