Iga Świątek pokazała moc! Polki jeden krok od celu!

Iga Świątek kontynuuje znakomitą passę na zawodowych kortach! W piątek wygrała już 18. mecz z rzędu i odniosła ważne zwycięstwo w narodowych barwach. Polska jest o krok od awansu do turnieju finałowego Pucharu Billie Jean King 2022!

Rafał Smoliński
Iga Świątek PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: Iga Świątek
W piątek Iga Świątek wystąpiła w Radomiu jako liderka rankingu WTA. Po zwycięstwie Magdy Linette nad Iriną-Camelią Begu to 20-latka z Raszyna zdobyła dla Biało-Czerwonych drugi punkt. Najlepsza tenisistka świata rozgromiła Mihaelę Buzarnescu 6:1, 6:0.

Świątek potrzebowała zaledwie 55 minut, aby odnieść zdecydowane zwycięstwo. Buzarnescu była swego czasu 20. rakietą świata, ale potem problemy zdrowotne zastopowały jej karierę. Aktualnie 33-latka z Bukaresztu jest 123. rakietą globu i stara się wrócić do Top 100.

Już pierwszy gem pokazał, że Świątek nie zamierza marnować czasu na korcie. Polka utrzymała podanie do zera i błyskawicznie rozpędzała się. W drugim gemie przełamała do zera. W czwartym pozwoliła Rumunce zdobyć tylko punkt. Przy stanie 5:0 Buzarnescu miała swoją chwilę radości, bo utrzymała serwis. Jak się później okazało, był to jedyny wywalczony przez nią gem w całym spotkaniu. Świątek zamknęła seta przy trzeciej okazji.

W drugiej odsłonie Rumunka również nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Świątek świetnie czuła się na korcie. W całym pojedynku skończyła 16 piłek, przy zaledwie 1 ze strony przeciwniczki. Buzarnescu nie radziła sobie w wymianach i popełniała więcej błędów. W efekcie Polka zdobyła w drugim secie przełamania w pierwszym, trzecim i piątym gemie. Przy stanie 5:0 natychmiast wypracowała trzy piłki meczowe i przy pierwszej okazji zakończyła spotkanie.

Aby wygrać cały mecz, Polki muszą zdobyć co najmniej trzy punkty. Świątek będzie mogła rozstrzygnąć spotkanie w sobotę, gdy o godz. 11:00 zmierzy się z Iriną-Camelią Begu. Stawką meczu Polska - Rumunia jest awans do turnieju finałowego Pucharu Billie Jean King 2022. W imprezie wystąpi 12 zespołów. Dokładny czas i miejsce rozegrania zawodów nie są jeszcze znane.

Polska - Rumunia 2:0, Radomskie Centrum Sportu, Radom (Polska)