Rywalka zdumiona. Iga Świątek zaskoczyła wszystkich [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Billie Jean King Cup / Na zdjęciu: zagranie Igi Świątek w meczu z Andreeą Prisacariu
Twitter / Billie Jean King Cup / Na zdjęciu: zagranie Igi Świątek w meczu z Andreeą Prisacariu
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek nie miała żadnych problemów z Andreeą Prisacariu. Liderka światowego rankingu wygrała bez straty gema. Podczas meczu pokazała kilka niesamowitych zagrań. Oto jedno z nich.

To miała być formalność i tak było. Iga Świątek nie miała najmniejszych trudności w starciu z Andreeą Prisacariu. Nasza reprezentantka oba gemy wygrała po 6:0, choć trzeba przyznać, że Rumunka ambitnie starała się przeciwstawić liderce światowego rankingu WTA.

Świątek podczas spotkania pokazała kilka widowiskowych zagrań, czym zachwyciła licznie zgromadzoną publiczność w hali w Radomiu. Jedno z nich opublikowano na twitterowym kanale Pucharu Billie Jean King.

"Gdy myślisz, że widziałeś już wszystko od światowej jedynki" - czytamy na profilu. Polka bowiem całkowicie zmyliła swoją rywalkę, która wcześniej wybroniła się z mocnego uderzenia Świątek.

Liderka światowego rankingu zamiast kolejnego smecza, posłała skrót. Fani to zagranie nagrodzili brawami. To była jedna z najbardziej widowiskowych akcji tego meczu.

Polska zapewniła sobie awans do turnieju finałowego o Puchar Billie Jean King. Weźmie w nim udział 12 drużyn. Dokładny termin i miejsce rozegrania zawodów nie są jeszcze znane.

Czytaj także: Emocjonujący bój mistrzyni US Open. Niezwykły tie break w USA, dreszczowiec we Włoszech Niesamowite ćwierćfinały w Monte Carlo. Zwycięzcy przeszli drogę z piekła do nieba

Źródło artykułu:
Komentarze (3)
avatar
Columb2000
16.04.2022
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Brawo Iga  
avatar
Andrzej Dudek
16.04.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
chyba oba set wygrała po 6:0 , a nie gemy dziennikarzu Łukaszu.