To się nie mieści w głowie. Co za seria Igi Świątek!

Liderka rankingu światowego jest nie do zatrzymania w finałach zawodów WTA Tour. Statystyki pokazują wielką klasę Igi Świątek.

Piotr Bobakowski
Iga Świątek Getty Images / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek od kilku tygodni rządzi na światowych kortach. Polska tenisistka w niedzielę wygrała 23. mecz z rzędu (z Białorusinką Aryną Sabalenką, więcej szczegółów - TUTAJ) i została triumfatorką prestiżowego turnieju WTA 500 w Stuttgarcie (z pulą nagród 757,9 tys. dolarów).

Pojedynek raszynianki z Sabalenką trwał tylko 84 minuty. Świątek zwyciężyła w dwóch setach (6:2, 6:2). Eksperci, a także fani tenisa ziemnego, znowu byli pod wielkim wrażeniem postawy reprezentantki Polski.

Twitterowy profil WTA Insider przedstawił statystykę, która pokazuje, że nasza tenisistka jest mistrzynią potyczek finałowych. Jej dotychczasowy bilans, jeśli chodzi tylko o finały turniejów WTA Tour, to siedem zwycięstw i jedna porażka (7-1).

Co więcej, 20-letnia Świątek w Stuttgarcie wygrała swój siódmy finał WTA z rzędu - wszystkie bez straty seta (patrz tweet poniżej)! To niezbity dowód na to, że królowa jest jedna.