Ale numer! Świątek wyjedzie z Niemiec dwoma nowiutkimi Porsche

Iga Świątek wygrała luksusowy samochód podczas turnieju WTA w Stuttgarcie. Okazuje się, że już wcześniej zapewniła sobie kluczyki do drugiego auta marki Porsche.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Iga Świątek PAP/EPA / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek kilka miesięcy temu zrobiła prawo jazdy, więc szczególnie jej zależało na wygraniu turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Na zwyciężczynię czekał elektryczny model Porsche Taycan GTS Sport Turismo, którego wartość przekracza 600 tys. zł.

Polka spełniła swoje marzenie i w finale pokonała Arynę Sabalenkę w dwóch setach. Dzięki temu jeszcze na korcie miała okazję przejechać pierwsze metry luksusową maszyną. Okazuje się jednak, że w Niemczech zgarnęła aż dwa samochody!

Taką informację przekazali Dawid Celt i Marek Furjan, którzy komentowali finał w Canal+ Sport. Według ich wiedzy Porsche już wcześniej zapewniło auta dla czterech najwyżej rozstawionych uczestniczek turnieju.

Tym samym za sam udział kluczyki do nowych aut miały zapewnione Świątek, Paula Badosa, Aryna Sabalenka oraz Maria Sakkari. W tej chwili wiadomo tylko, że cała czwórka dostała "flagowy model", więc być może chodzi o Porsche 911.

Iga w Stuttgarcie dodatkowo nieźle zarobiła. Za wygranie turnieju otrzymała 436 tys. zł.

Świątek znowu zachwyciła tenisowy świat. "Porsche będzie na polskich blachach" >>

Świątek zdradziła najlepsze słowo na określenie jej triumfu >>

ZOBACZ WIDEO: "Królowa jest jedna". Wystarczyło, że wrzuciła to zdjęcie


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×