Znakomity dzień Hiszpanów w Estoril. Weteran wykorzystał szansę

Środa w turnieju ATP 250 w Estoril stała pod znakiem zwycięstw reprezentantów Hiszpanii. Do 1/4 finału awansowali Alejandro Davidovich, broniący tytułu Albert Ramos i Fernando Verdasco, który wszedł do drabinki jako "szczęśliwy przegrany".

Marcin Motyka
Alejandro Davidovich Fokina PAP/EPA / JOSE SENA / Na zdjęciu: Alejandro Davidovich Fokina
Po rewelacyjnym występie w Monte Carlo, gdzie sensacyjnie doszedł do finału, Alejandro Davidovich postanowił zrobić sobie wolne od tenisa i nie zagrał w imprezie w Barcelonie. W tym tygodniu Hiszpan wrócił do gry i znów wygrywa. W środowym meczu II rundy turnieju ATP w Estoril (w I rundzie miał wolny los) pokonał 6:3, 7:6(5) rodaka Bernabe Zapatę, kwalifikanta.

- Bernabe jest trudnym rywalem, zwłaszcza na mączce. Miał szansę, by wygrać drugiego seta, ale starałem się wywierać na niego presję i koncentrować na każdym kolejnym punkcie. Cieszę się z tego zwycięstwa - mówił Davidovich, cytowany przez atptour.com.

Rozstawiony z numerem czwartym Hiszpan, który w środę zapisał na swoim koncie dwa asy i siedem przełamań, w 1/4 finału zmierzy się z Francesem Tiafoe'em. Amerykanin, turniejowa "piątka", w trzech setach wyeliminował ostatniego reprezentanta gospodarzy, Nuno Borgesa, posiadacza dzikiej karty.

Albert Ramos wykonał kolejny krok w kierunku obronienia tytułu sprzed roku. Oznaczony numerem szóstym Hiszpan w środę odrobił stratę seta i po ponad dwugodzinnej potyczce ograł Soonwoo Kwona.

W ćwierćfinale Ramos zagra z rodakiem, Fernando Verdasco. 38-latek z Madrytu wykorzystał szansę od losu. Po wycofaniu się Diego Schwartzmana wszedł do drabinki jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji i pokonał 6:2, 6:3 kwalifikanta Pablo Cuevasa.

Millennium Estoril Open, Estoril (Portugalia)