Szokujące słowa rosyjskiej mistrzyni olimpijskiej. A obok stał Putin

Weronika Stiepanowa, mistrzyni olimpijska z Pekinu, wygłosiła przemowę na spotkaniu z Władimirem Putinem. Biegaczka narciarska idealnie wpisała się w propagandę Rosji, co oburza ukraińskiego tenisistę Ołeksandra Dołgopołowa.

Dawid Franek
Dawid Franek
Weronika Stiepanowa Twitter / Na zdjęciu: Weronika Stiepanowa
Dołgopołow niedawno chwalił organizatorów Wimbledonu za wykluczenie Rosjan z rywalizacji i nawoływał, aby inni poszli takim samym śladem. Ukraiński tenisista uważa, że rosyjscy sportowcy sami malują obraz nienawiści i pogardy w stosunku do Ukrainy. Weronika Stiepanowa podczas spotkania mistrzów olimpijskich z Władimirem Putinem dostarczyła mu kolejnych dowodów na prawidłowość tej tezy.

Stiepanowa w swoim przemówieniu podkreśliła, że jest dumna, że otrzymała wyróżnienie z rąk tak wspaniałego prezydenta, jak Władimir Putin. Jednocześnie dała do zrozumienia, że Rosja wygra wojnę z Ukrainą. To wzburzyło Dołgopołowa, ale nie ma co się dziwić jego reakcji. Walczy przecież o wolność swojej ojczyzny.

"Tak więc ta mistrzyni olimpijska Weronika Stiepanowa mówi dosłownie, że Rosja jest na dobrej drodze i na pewno wygra tak jak na igrzyskach. Do tej pory mówili, że rosyjski sport jest ponad polityką, a oni są niewinni. Tak, jasne" - napisał Dołgopołow na Twitterze (pisowania oryginalna).

Władimir Putin podczas przemowy Stiepanowej stał na baczność i z uśmiechem na twarzy odbierał jej słowa. To kolejny przykład, w którym osoba związana ze sportem stoi murem za prezydentem, który wywołał wojnę.

21-letnia biegaczka narciarska zdobyła w Pekinie mistrzostwo olimpijskie w sztafecie. W 2020 roku została mistrzynią świata juniorów.

Czytaj także:
Naprawdę to powiedziała. Największa rywalka Świątek stanowczo o wykluczeniu Rosjan i Białorusinów

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Świątek bije rekordy popularności. Szok!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×