Znakomity amerykański półfinał w Estoril. Albert Ramos nie obroni tytułu

Frances Tiafoe obronił meczbole i po znakomitym trzysetowym spotkaniu pokonał Sebastiana Kordę w półfinale turnieju ATP 250 w Estoril. O tytuł Amerykanin zmierzy się z Sebastianem Baezem, który wygrał z zeszłorocznym mistrzem, Albertem Ramosem.

Marcin Motyka
Frances Tiafoe PAP/EPA / Peter Foley / Na zdjęciu: Frances Tiafoe
Rzadko zdarza się, by w półfinale imprezy rozgrywanej na europejskich kortach ziemnych zmierzyło się dwóch Amerykanów. A właśnie taka sytuacja miała miejsce w sobotę, gdy w 1/2 finału turnieju ATP w Estoril zagrali ze sobą Frances Tiafoe i Sebastian Korda. Pojedynek przyniósł wiele emocji. Lepszy okazał się wyżej notowany Tiafoe, który w drugim secie obronił trzy meczbole i zwyciężył 4:6, 7:6(2), 6:4.

Dla 29-letniego Tiafoe'a (w sobotę osiem asów i pięć przełamań) to czwarty w karierze awans do finału turnieju głównego cyklu. Jak dotychczas zdobył jedno trofeum - w 2018 roku w Delray Beach. W Estoril o tytuł zagra po raz drugi (poprzednio przed trzema laty, gdy przegrał z Joao Sousą).

Finałowym przeciwnikiem rozstawionego z numerem piątym Amerykanina będzie Sebastian Baez. Argentyńczyk wygrał 6:3, 6:7(7), 6:0 z oznaczonym "szóstką" Albertem Ramosem, zeszłorocznym triumfatorem Millennium Estoril Open.

- Po przegranym drugim secie, w którym nie wykorzystałem meczboli, po prostu grałem dalej. Może i on zaczął prezentować się coraz lepiej, ale wiedziałem, że jeśli utrzymam poziom, to będę blisko - mówił, cytowany przez atptour.com, Baez, który wystąpi w drugim w karierze finale imprezy głównego cyklu i stanie przed szansą na pierwszy tytuł.

Niedzielny finał (początek o godz. 16:30) będzie pierwszym pojedynkiem Tiafoe'a z Baezem. Zwycięzca otrzyma 250 punktów do rankingu ATP i 81,3 tys. euro premii finansowej.

Millennium Estoril Open, Estoril (Portugalia)