Jannik Sinner obronił meczbole. Hubert Hurkacz poznał potencjalnego rywala

Jannik Sinner obronił trzy meczbole i po trzygodzinnej batalii pokonał Tommy'ego Paula w I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Potencjalnym rywalem Huberta Hurkacza w 1/16 finału jest Alejandro Davidovich, który wygrał z Lloydem Harrisem.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / Emilio Naranjo / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Trzy sety, trzy obronione meczbole i trzy godziny gry - Jannik Sinner musiał zostawić na korcie mnóstwo sił i nerwów, aby wywalczyć awans do 1/16 finału turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. W poniedziałkowym spotkaniu I rundy rozstawiony z numerem dziesiątym Włoch pokonał 6:7(4), 7:6(4), 6:3 Tommy'ego Paula, mimo że w drugim secie przegrywał 2:5.

- Byłem w trudnej sytuacji - przyznał, cytowany przez atptour.com, Sinner, który w poniedziałek zapisał na swoim koncie osiem asów, trzy przełamania i 31 zagrań kończących. - Cieszę się, że jestem w II rundzie i zobaczymy, jak pójdzie mi w następnym meczu.

Sinner czwarty raz w tym sezonie wygrał pojedynek, w którym obronił meczbole. Poprzednio dokonał tego w spotkaniach z Alejandro Davidovichem w Dubaju oraz Emilem Ruusuvuorim i Pablo Carreno w Miami. W II rundzie przeciwnikiem Włocha będzie Alex de Minaur. Australijczyk wyeliminował Pedro Martineza.

Hubert Hurkacz poznał potencjalnego przeciwnika w 1/16 finału. Jeśli Polak w I rundzie wygra z Hugo Dellienem, w następnej fazie turnieju zmierzy się z Alejandro Davidovichem. Hiszpan, finalista poprzedniej imprezy Masters 1000 w Monte Carlo, zmagania w stolicy ojczyzny rozpoczął od zwycięstwa 7:5, 6:3 nad Lloydem Harrisem.

Gael Monfils udanie powrócił do rozgrywek. Francuz, który nie występował od marcowych zawodów w Miami, w poniedziałek oddał tylko trzy gemy Carlosowi Gimeno, posiadaczowi dzikiej karty. Teraz Monfilsa będzie czekać o wiele trudniejsze zadanie - mecz z najwyżej rozstawionym Novakiem Djokoviciem, z którym ma bilans 0-17.

Inauguracyjnego rywala poznał też Casper Ruud. Oznaczony numerem piątym Norweg zagra z kwalifikantem Dusanem Lajoviciem. Serb w trzech setach wygrał przerywany przez opady deszczu mecz z Borną Coriciem.