Hubert, co ty zrobiłeś?! Świat zachwycony Polakiem

Hubert Hurkacz po długiej batalii pokonał Hugo Delliena (7:5, 6:7, 6:3). Po meczu świat tenisa zachwyciła fenomenalna akcja obronna Polaka, który popisał się niesamowitą defensywą. To trzeba zobaczyć.

Artur Babicz
Obrona Huberta Hurkacza przed atakiem Hugo Delliena Twitter / Obrona Huberta Hurkacza przed atakiem Hugo Delliena
Niespodziewaną batalię w 1. rundzie ATP w Madrycie miał Hubert Hurkacz. Polak po długiej walce pokonał Boliwijczyka Hugo Delliena (7:5, 6:7, 6:3). W pewnym momencie jednak wydawało się, że to może być łatwy mecz dla Polaka.

Po tym, jak Hurkacz wygrał pierwszego seta, wyszedł na szybkie prowadzenie w drugim 2:0. Szczególnie imponująco wyglądało to, w jaki sposób Polak przełamał Boliwijczyka. Najlepszy polski tenisista zdobył punkt po niesamowitej grze obronnej. Nagranie z tej akcji momentalnie obiegło media społecznościowe. To po prostu trzeba zobaczyć.

Niestety po tej akcji gra Huberta Hurkacza nieco się posypała. Polak ostatecznie przegrał tego seta. Jednakże okazał się lepszy w decydującej partii, w której przypieczętował awans do 2. rundy turnieju ATP w Madrycie. Hurkacz zmierzy się w niej z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną.