Krótki mecz Ons Jabeur z Simoną Halep. Znamy pierwszą półfinalistkę w Madrycie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Ons Jabeur
PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Ons Jabeur

Simona Halep została zatrzymana w turnieju WTA 1000 w Madrycie. Rumuńska tenisistka nie stawiła oporu Tunezyjce Ons Jabeur. Mecz trwał niecałe 70 minut.

W tym artykule dowiesz się o:

W poprzednich rundach Simona Halep (WTA 21) nie oddała seta Chince Shuai Zhang oraz dwóm rozstawionym tenisistkom, Hiszpance Pauli Badosie (nr 2) i Amerykance Cori Gauff (nr 14). Rumunka w Madrycie triumfowała w 2016 i 2017 roku, a w finale grała też w 2014 i 2019. Tym razem została zatrzymana w ćwierćfinale. W środę była liderka rankingu uległa 3:6, 2:6 Ons Jabeur (WTA 10).

W pierwszym secie Halep uzyskała przełamanie na 2:1. Poźniej inicjatywa należała do Jabeur, która zdobyła pięć z sześciu kolejnych gemów. W drugiej partii Rumunka ponownie prowadziła 2:1. Tym razem wynikało to jednak z tego, że dwa razy utrzymała podanie. Tunezyjka znów zdobyła wyraźną przewagę. Zgarnęła pięć gemów z rzędu i jest w półfinale.

W trwającym 67 minut meczu Jabeur wywalczyła 28 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy z czterech break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z pięciu szans. Tunezyjka posłała 25 kończących uderzeń przy 31 niewymuszonych błędach. Halep naliczono osiem piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek.

Bilans meczów tych tenisistek to teraz 2-2. Zmierzyły się po raz drugi w 2022 roku. W Dubaju w ćwierćfinale wygrała Halep 6:4, 6:3. Rumunka w swoim dorobku ma 23 singlowe tytuł w WTA Tour. Największe zdobyła w Rolandzie Garrosie 2018 i Wimbledonie 2019.

Jabeur po raz drugi awansowała do półfinału imprezy rangi WTA 1000, po Indian Wells 2021. Tunezyjka powalczy o szósty singlowy finał w WTA Tour, drugi w obecnym sezonie (Charleston). Jedyny do tej pory tytuł zdobyła w Birmingham (2021).

W półfinale Jabeur zmierzy się z kwalifikantką Jekateriną Aleksandrową. Będzie to już ich ósme spotkanie. Tunezyjka jedyny raz z wygranej cieszyła się w Zhuhai w 2017 roku.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania) WTA 1000, kort ziemny, pula nagród 6,57 mln dolarów środa, 4 maja