"Zmieciona z kortu". Niemcy podsumowali wyczyn Świątek

Iga Świątek była bezlitosna dla Laury Siegemund w finale turnieju WTA 250 w Warszawie. Nasza tenisistka zwyciężyła 6:0, 6:1 i potrzebowała 68 minut, by cieszyć się z końcowego triumfu. Sprawdziliśmy, jak mecz ten podsumowały niemieckie media.

Jakub Fordon

Kicker

"W pojedynku z wyraźnie faworyzowaną Polką Niemka od początku nie miała szans. Pierwszego gema wygrała dopiero w drugim secie (1:3). Mecz zakończył się po zaledwie 68 minutach" - bezlitośnie podsumowuje ten mecz "Kicker".

"Jednak warto przypomnieć, że w półfinale Laura Siegemund pokonała Tatjanę Marię 5:7, 6:3, 6:4 po prawie trzech godzinach i musiała wcześniej dokończyć swój ćwierćfinał. W sumie spędziła na korcie ponad sześć godzin w sobotę" - niemiecki magazyn przypomniał wyczyn rodaczki w poprzednim dniu, co na pewno miało wpływ na porażkę z Igą Świątek.