"Znów blisko sensacji". Tak Czesi pisali o meczu Świątek

Iga Świątek po raz kolejny stoczyła fenomenalny bój z Lindą Noskovą. Ostatecznie liderka światowego rankingu zwyciężyła po trwającym 2,5 godziny meczu. Media w Czechach doceniły postawę swojej reprezentantki.

Mateusz Kozanecki

sport.aktualne.cz: "Znów blisko sensacji"

"Linda Noskova po raz trzeci w tym sezonie zmierzyła się z numerem jeden świata, Polką Igą Świątek. Tym razem czeska tenisistka przegrała dramatyczną trzysetową bitwę, walcząc o 1/8 finału turnieju w Miami" - czytamy na portalu aktualne.cz.

"Czeska tenisistka naprawdę zaniepokoiła faworytkę. Agresywną grą od początku, prowadziła pierwszego seta aż do tie-breaka, który rewelacyjnie kontrolowała. W kolejnych setach Świątek przejęła jednak kontrolę nad meczem" - dodano.

• Marek Aureliusz Zgłoś komentarz
        To nie był tenis, to był anty tenis, czyli pokaz, jak w tenisa grać nie należy. Ciekaw jest, kto po tym pokazie zechce jeszcze zarwać kolejną noc, aby oglądać podobne widowisko.
        • kert Zgłoś komentarz
          Przestańcie ! Iga jest po prostu przemęczona bo dochodząc do finałów turniejów gra najczęściej z całej czołówki . Nie jest maszyną i potrzebuje ze 2 tygodnie na zregenerowanie
          Czytaj całość
          organizmu . Życzę wygranej w tym turnieju i kilku tygodni odpoczynku bo ''zapłaci'' przegranymi na IO oraz w najważniejszych turniejach .
          • Ryszard Jankowski Zgłoś komentarz
            Niepotrzebnie Iga się spieszyła, chciała jak najszybciej skończyć akcję, seta i to się msciąciło
            • Franka1968 Zgłoś komentarz
              Wszystko popsuła pogoda ponieważ niektóre zawodniczki odpoczywają dwie doby a tak jak Iga po jednej. Dlatego dzisiaj różnie może być i wcale się nie zdziwię Jak kondycyjnie nie
              wytrzyma tego meczu. Tak czy tak idę Trzeba podziwiać bo tak jak ona potrafi końcówki rozgrywać to żadna z obecnych tenisistek. horror niestety był ale wierzyłem do końca że Iga sobie radę.
              • neptun Zgłoś komentarz
                Ostatnio Iga zachowuje się jak Radwańska w grze,a obrona nie jest jej najlepszym sposobem na mecz.Może to spowodowane jest jej zmęczeniem.Chcąc grać dalej musi wrócić do swojej gry,
                dobry serwis,atakować i rozrzucać piłki.Myślę,że ją stać jeszcze na to.Powodzenia Iga.!
                • george 41 Zgłoś komentarz
                  Iga !!! przez ostatnie spotkanie z małolatą Noskovą omal nie dostałem zawału. Pierwszy set 5:2 i przegrywasz.... . Dobrze ,że dwa pozostałe sety wygrane...ale ledwo!! .Słabo to
                  widzę,wciąż te same błędy, siatka lub poza kort. To chyba najgorszy mecz w Twojej karierze. Podejrzewam zmęczenie i słabą psychikę bo grać potrafisz. Mimo to życzę finału i zwycięstwa.
                  • sarenka 01 Zgłoś komentarz
                    Męty rozpoczęły swoją kampanię nienawiści.
                    • Babcia Jaga Zgłoś komentarz
                      Ze względu na bardzo fizyczny sposób gry Igii Świątek, mam duże obawy o wynik kolejnego meczu. Po tak ciężkiej batalii z Czeszką może braknąć czasu na regenerację
                      • prym Zgłoś komentarz
                        Numer jeden ? Prowadząc 5:1 w drugim gemie i podaje tlen przeciwniczce ? Zaświtało w głowie "Numeru Jeden" pustogłowie ?